Naga MarketsZyskujący Bitcoin SV i wzrost hashrate przyciąga uwagę górnikówHashrate Bitcoina nadal rośnie, pomimo wahań jego ceny. Wzrost tego czynnika może mieć istotny wpływ na przemysł wydobycia kryptowalut, który ten wzrost tworzy. Górnicy zwrócili bowiem uwagę na Bitcoin SV, kryptowalutę, której wzrost cen zbiegł się w czasie z rosnącym hashrate’ BTC.

Czym jest hashrate? Otóż jest to moc obliczeniowa potrzeba do procesu zabezpieczania transakcji BTC. Z uwagi na to, że coraz więcej mocy obliczeniowej przeznacza się na wydobycie, obliczenia stają się trudniejsze. Jeśli hashrate (moc wydobywania) rośnie, a trudność wydobycia Bitcoina nie jest regulowana w czasie, bloki mogą być generowane coraz szybciej. Dlatego sieć BTC dokonuje regularnych korekt trudności w oparciu o zmieniający się hashrate. W celu upewnienia się, że sieć Bitcoina jest w stanie generować nowy blok co każde 10 minut, niezbędne jest ciągłe dostosowywanie trudności obliczeń.

Wzrost hashrate podgrzewa konkurencję

Obecnie przemysł wydobywania najstarszej kryptowaluty zdominowali Chińczycy, którzy mają przewagę nad amerykańskimi i europejskimi rywalami. Chińscy górnicy nie tylko kontrolują większość hashrate’u, ale często są w stanie działać przy znacznie niższych kosztach energii elektrycznej.

Zobacz też: “Jeśli posiadasz złoto, zacznij budować rezerwy Bitcoina (BTC)” – zalecają bracia Winklevoss

15 stycznia br. poziom trudności wydobycia Bitcoina został dopasowany w górę o około 7%, głównie z powodu niedawnego wzrostu wartości hashrate. To jak dotąd druga zwyżka poziomu trudności w tym miesiącu. Pierwsza miała miejsce 2 stycznia, kiedy to odnotowano wzrost trudności o 6,6%. Od drugiej połowy 2019 r. rosnący hashrate zwykle zbiegał się z odpowiednim wzrostem trudności.

Wzrost mocy obliczeniowej (hashrate) oznacza, że ​​górnicy dużo zainwestowali w wydobycie bitcoinów. Jednak rosnąca trudność oznacza, że ​​konkurencja stała się bardziej zacięta, co utrudnia górnikom szanse na sukces.

Nagły wzrost ceny Bitcoin SV i zmiany w górnictwie

Bitcoin SV to kryptowaluta powstała z hard forka Bitcoin Cash (BCH) w 2018 roku. Chociaż nie ma na to dowodów, dostosowanie trudności wydobycia Bitcoina mogło wpłynąć na BSV, którego cena gwałtownie wzrosła w przeddzień tego wydarzenia. Silny wzrost tej kryptowaluty może też być powiązany z informacjami na temat Craiga Wrighta, który wciąż utrzymuje, że to on jest owianym tajemnicą Satoshim Nakamoto.

Gwałtowny wzrost wartości Bitcoin SV odwrócił uwagę górników od Bitcoina właśnie w kierunku tego drugiego blockchaina. Jednak nie wydaje się to być istotnym zagrożeniem dla hashrate BTC, jednakże może mieć znaczenie w przypadku Bitcoin Cash (BCH). Utrzymanie wzrostów cen BSV może bowiem odciągnąć od BCH niektórych górników, co wpłynie na zmniejszenie hashrate w sieci tej kryptowaluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here