Naga MarketsPodczas wczorajszej sesji zająłem pozycję długą na parze USDJPY, o której pisałem w trakcie ostatniego przeglądu. Część tej pozycji szybko przyniosła zysk, a pozostała część nadal pracuje. Więcej o samym sygnale w poniższym wpisie.


USDJPY

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs USDJPY dotarł do strefy zniesienia (33-66%) impulsu podczas korekty trendu wzrostowego. Taka sytuacja na wykresie skłoniła mnie do poszukiwania okazji zakupowych na interwale 30-minutowym.

Sygnał na wykresie 30-minutowym powstał po ustanowieniu sekwencji wyższych dołków i szczytów, dokładnie w momencie zamknięcia świecy o godz. 9:30 czasu polskiego (zaznaczona ceną na wykresie). Ja jednak wchodziłem trochę później i po lepszej cenie otwierając na rachunku w Royal dwie pozycje jednocześnie ze stopem pod lokalnym dołkiem. Cel dla pierwszej pozycji znalazł się w odległości 2 x większej niż ryzyko (2R), natomiast pozostałą część pozostawiłem do dalszego działania, zabezpieczoną na 1R. Liczę tu na przetestowanie maksimów z listopada 2017 r. blisko 114.70, co dałoby stosunek ryzyka do zysku na poziomie 5:1 dla drugiej pozycji.

GBPNZD

Notowania pary walutowej GBPNZD umacniają się od wtorku, co doprowadziło do powstania wyższego szczytu i potencjalnej zmiany trendu krótkoterminowego. Należy jednak być tu ostrożnym z uwagi na obecność kluczowego oporu w okolicach okrągłego poziomu 2.0000. Podobna sytuacja widoczna jest na parze GBPAUD.

NZDJPY

Trend na wykresie 4-godzinnym NZDJPY zmienił się na spadkowy po okresie silnego wzrostu. Można zatem poszukiwać okazji do zajęcia pozycji krótkiej, o ile pojawi się wyraźny sygnał w strefie zniesienia po korekcie.

NZDUSD

Osłabienie dolara nowozelandzkiego widoczne jest także na parze NZDUSD, gdzie pojawiły się nowe minima. Silne momentum spadkowe może skłaniać do wypatrywania okazji sprzedażowych po korekcie.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

EURUSD

Dolar amerykański umacnia się w relacji do euro i obecnie znajduje się pod kluczową strefą wsparcia na 1.1550/30. Taka sytuacja na wykresie uzasadnia poszukiwanie okazji do krótkiej sprzedaży jeśli pojawi się korekta ostatniego impulsu.

Poza tym warto mieć oko na AUDCAD oraz instrumenty zaprezentowane w poprzednim wpisie.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here