Naga MarketsLiczba zyskownych transakcji w Q3 znowu w dół
Liczba zyskownych transakcji w Q3 znowu w dół

Średnia zyskowność inwestorów detalicznych w trzecim kwartale spadła do 34,9%. Osunięcia obserwowane są od drugiego kwartału 2014r., kiedy stopień zysków uplasował się na 39,5%.


Zbiorczy raport z rynku amerykańskiego

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez amerykańskich brokerów FX, średnia zyskowność inwestorów detalicznych w Q3 2015r. uplasowała się na poziomie 34,9% – w minionym kwartale (Q2) było to natomiast 36,2%.

Gdy nie zastosuje się średniej ważonej (każdy broker traktowany jest jednakowo), wtedy zyskowność plasuje się jeszcze niżej, a mianowicie na poziomie 31,4% (poprzednio 32,3%).

Pośród największych brokerów obsługujących klientów detalicznych w USA wzrost zyskowności raportował jedynie FXCM. W przypadku podmiotów takich jak InteractiveBrokers (IB), GAIN Capital oraz OANDA raportowane były spadki.

Należy jednak zauważyć, że IB cały czas przoduje na iście ilości zyskownych trade’ów dokonywanych przez klientów. Konta znajdujące się na plusie stanowiły w Q3 44,6% wszystkich aktywnych rachunków.

Poniższe zestawienie przygotowane przez Finance Magnates, dokładniej obrazuje sytuacje na amerykańskim rynku detalicznym FX:

profitability-report-Q3-2015

Rosnąca liczba rachunków

Chociaż amerykańscy traderzy w Q3 zarobili mniej, to nie odstraszyło to innych inwestorów, którzy zapragnęli spróbować swoich sił na rynku walutowym. Trzeci kwartał przyniósł wzrost aktywnych rachunków o 2,4% do 94 tysięcy. Najsilniejsze wzrosty notował FXCM oraz GAIN Capital, kolejno o 4,2% oraz 5,5%.

W statystyce tej również prowadzi IB posiadający ponad 32 tysiące aktywnych inwestorów. Broker prowadzi ekspansję swoich usług FX, zwiększając jednocześnie raportowane zyski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here