Naga Marketspękająca moneta bitcoinCena bitcoina spada w środę o poranku o niemal 6600 dolarów, co stanowi ponad 15 proc. Oznacza to, że tylko na przestrzeni ostatnich 10 dni, tj. od 10 maja br. notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o ponad 23 tysiące dolarów, co przekracza 39 proc. Licząc z kolei od szczytów z 14 kwietnia br., cena BTC spadła już o blisko 29 tysięcy dolarów, co stanowi ponad 44 proc. Jak na ironię, jednym z największych poszkodowanych tego spadku może być osoba, która w największym stopniu się do niego przyczyniła.

  • Cena bitcoina spadła już o ponad 44 proc.
  • W środę po południu za jednego bitcoina zapłącić trzeba już “jedynie” nieco ponad 36 tysięcy dolarów
  • To najniższy poziom od 4 lutego br.
  • Oznacza to, że bitcoin jest obecnie tańszy niż był w chwili, gdy Tesla poinformowała o zakupie BTC za 1,5 biliona dolarów 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Elon Musk działał na niekorzyść Tesli?

Kiedy Elon Musk poinformował, że Tesla zaakceptuje bictoina jako formę płatności, cena kryptowaluty poszybowała w górę o 4 tysiące dolarów w ciągu zaledwie kilku godzin. Kilka miesięcy później stwierdził on jednak, że firma przestanie akceptować bitcoiny, dopóki sieć blockchain nie przyjmie bardziej zrównoważonych praktyk energetycznych, co z kolei doprowadziło do panicznej wyprzedaży na rynku kryptowalut, którą obserwujemy już od kilku dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę, że spadek notowań bitcoina o ponad 44 proc. sprawił, że za jedno BTC zapłacić trzeba dziś nieco ponad 36 tysięcy dolarów, co jest najniższym poziomem od 4 lutego br. Jest to też niższy poziom, niż wynosił kurs bitcoina 8 lutego br., kiedy to Tesla poinformowała, że zainwestowała w bicoina 1,5 miliarda dolarów. Okazuje się zatem, że zdecydowana większość zysku osiągniętego przez spółkę Elona Muska na wzroście notowań najstarszej z walut wirtualnych przysłowiowo mówiąc stopniała.

Mimo tych spadków, miliarder przyznał niedawno, że Tesla nie sprzedała żadnego bitcoina.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto z optymistycznym akcentem, rynek czeka na FOMC minutes
Następny artykułBitcoin w korekcie spadkowej. Co dalej z BTC/PLN?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here