Naga Markets"Alibaba - globalny handel zaczyna się tutaj"
“Alibaba – globalny handel zaczyna się tutaj”

Alibaba Group Holding Ltd. (BABA) opublikowała po raz pierwszy swoje sprawozdanie finansowe jako spółka notowana na amerykańskiej giełdzie (NYSE). Wynik giganta sprzedaży internetowej okazał się zdecydowanie lepszy od prognoz nawet największych rynkowych optymistów. EPS (zysk na jedną akcję) w trzecim kwartale wyniósł 46 centów. Ogólny przychód globalnej spółki zwiększył się o 54% – więcej niż wszyscy oczekiwali.


Czytaj również: Alibaba wchodzi na NYSE – czeka nas rekordowe IPO?

Jack Ma - ponownie ma powody do radości
Jack Ma – ponownie ma powody do radości

O Alibabie pisaliśmy już w połowie września kiedy azjatycki sprzedawca internetowy wchodził na NYSE. Serwis nazywany przez ekspertów chińskim Amazonem bije rekordy popularności na całym świecie. Obecnie posiada 307 milionów aktywnych kupujących (dane za wrzesień) i cały czas przyciąga kolejne setki tysięcy. Wszystko za sprawą dostarczania narzędzi reklamowych analizujących gusta oraz preferencje konsumentów.

Głównodowodzący Alibaby – Jack Ma – na pewno ma powody do zadowolenia. Jak jednak szczerze przyznał nawet jego samego zaskoczyło, że 29% ogólnych przychodów w Kraju Środka wygenerowanych zostało dzięki użytkownikom mobilnym.

„Udział konsumentów mobilnych we wszystkich transakcjach silnie przewyższył oczekiwania, będąc pozytywną niespodzianką” – komentuje You Na, analityk ICBC International Research z Hong Kongu. „Dzięki temu ogólny poziom przychodów przekroczył wcześniejsze szacunki”.

Alibabie udało się zebrał rekordową sumę 25 miliardów dolarów podczas wrześniowego IPO. Od czasu kiedy akcje sprzedawane były po 68USD sztuka, cena poszła w górę o prawie 50%!

Czytaj również: Alibaba nie wyczerpuje potencjału wzrostów akcji spółkiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here