Naga MarketsPanika z ostatnich sesji na przykładzie złota.Inwestorzy biorący udział pierwszej ofercie publicznej producenta przekąsek z Hongkongu znaleźli się w sporych tarapatach po dynamicznych wzrostach na początku sesji, cena akcji spadła 3 krotnie, licząc od maksimum.


Euforia i panika podczas jednej sesji

Akcje w singapurskiej firmy Snack Empire Holdings Ltd. wzrosły aż 188% podczas swojego dzisiejszego debiutu, a następnie tąpnęły 45 minut później. Ponadprzeciętne ruchy są spowodowane ogromnymi zyskami z IPO, które w tym miesiącu zwabiły inwestorów. Akcje EuroEyes International Eye Clinic Ltd. wzrosły aż o 102% 15 października, podczas gdy akcje producenta oprogramowania 360 Ludashi Holdings Ltd. wzrosły ponad trzykrotnie 10 października. Według danych Bloomberga, 14 debiutujących w tym miesiącu spółek wzrosło średnio o 43% pierwszego dnia.

Scnak Empire
Źródło: Bloomberg

Spekulanci koncentrują się do IPO ze względu na brak kierunku na szerszym rynku, według Castor Pang, szefa badań w Core Pacific-Yamaichi International. Indeks Hang Seng spadł o 12% w stosunku kwietniowych szczytów z powodu wojny handlowej między USA a Chinami i wielomiesięcznym protestom w Hongkongu.

Zobacz także: Brexit zostanie odłożony! Indeksy i kurs funta GBP w dółConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here