Naga MarketsZysk Zooma wzrósł w drugim kwartale o 3373%. Akcje w górę o 41%Pandemia korona wirusa spowodowała olbrzymie straty gospodarcze i spowodowała kłopoty setek firm na całym świecie. Z drugiej strony nowa rzeczywistość, w której znaleźliśmy się na początku roku, stworzyła szansę dla spółek z branży technologicznej. Jedną z nich jest Zoom, którego akcje zdrożały w tym roku już o 572,68%.

  • Przychody Zooma w drugim kwartale wyniosły 663,5 milionów dolarów.
  • 31 lipca platforma miała ponad 370 tysięcy użytkowników biznesowych.
  • Majątek prezesa Zooma, Erica Yuana, powiększył się we wtorek o 6,6 miliardów dolarów.

Duże zainteresowanie komunikatorem

W opublikowanym w poniedziałek raporcie Zoom informuje, że przychody spółki w drugim kwartale 2020 roku wyniosły 663,5 miliona dolarów, co oznacza wzrost o 355% rok do roku. Jeszcze bardziej imponująco wygląda zysk netto, który wzrósł o 3373% i osiągnął 185,7 milionów dolarów lub 0,63 dolara na akcję, w porównaniu do 5,5 miliona w analogicznym okresie 2019 roku.

Na koniec lipca z Zooma korzystało 370,2 tysięcy klientów, którzy zatrudniali powyżej 10 osób, co daje wzrost o 458% rdr.

Zobacz również: UK bez podwyżki podatków, pomimo rekordowego długu 2 bln funtów

Organizacje przechodzą od zaspokajania swoich bieżących potrzeb w zakresie ciągłości biznesowej do wspierania przyszłości pracy w dowolnym miejscu, uczenia się w dowolnym miejscu i komunikowania się w dowolnym miejscu na platformie Zoom. W Zoom staramy się zapewnić naszym klientom światowej klasy, bezproblemową i bezpieczną komunikację między lokalizacjami i urządzeniami – powiedział założyciel i prezes Zoom, Eric S. Yuan.

Trzeci kwartał może być jeszcze lepszy

Spółka podnosi swoje prognozy i szacuje, że jej przychody w trzecim kwartale wyniosą od 685 milionów do 690 milionów dolarów, a w całym roku nawet 2,39 miliardy dolarów, co dałoby 284% wzrost.

Po ogłoszeniu wyników, akcje Zooma zdrożały we wtorek o 40,78%. Spowodowało to zwiększenie się majątku Yuana o 6,6 miliardów dolarów w jeden dzień do łącznej kwoty 23 miliardów dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Zoom w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here