Naga MarketsJak wynika z raportu opublikowanego przez Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB) 13 listopada, finalny zysk netto spółki w III kw. 2017 roku wzrósł do 31,34 mln złotych, pokrywając się z wynikami wstępnymi prezentowanymi pod koniec października.

“Wzrost przychodów w III kwartale br. o 70,7% r/r z 42,8 mln zł na 73,1 mln zł wynika zarówno ze wzrostu wolumenu obrotu liczonego w lotach, jak i rentowności na lota. Obroty były wyższe o 55,1 tys. lotów, a rentowność jednostkowa o 48 zł” – informuje raport.

“W ujęciu geograficznym przychody XTB były dobrze zdywersyfikowane. Ich wzrost wystąpił zarówno w Europie Środkowo- Wschodniej, jak i Europie Zachodniej. Krajami, z których grupa czerpie każdorazowo więcej niż 15% przychodów są: Polska (24,5% udział za 9 miesięcy br.) oraz Hiszpania (20,3% udział za 9 miesięcy br.). Udział pozostałych krajów w strukturze geograficznej przychodów nie przekracza w żadnym przypadku 15%. W globalnej kontrybucji na znaczeniu zyskuje także Ameryka Łacińska, która już zastąpiła lukę po Turcji” – czytamy dalej.

XTB komentuje doniesienia odnośnie trwającego postępowania

“W dniu 13 listopada 2017 r. ukazał się artykuł w prasie, z którego wynika, że w prokuraturze toczy się obecnie postępowanie z zawiadomienia KNF po kontroli w spółce. Zarząd nie otrzymał dotąd żadnej informacji od KNF, czy prokuratury o mającym się toczyć postępowaniu z zawiadomienia Komisji. Zarząd nie znajduje żadnych podstaw do zastrzeżeń dotyczących sposobu działalności spółki. Wskazane w artykule informacje o celowym działaniu spółki skierowanym na nierzetelną realizację zleceń spółka kategorycznie uznaje za bezpodstawne” – tłumaczy XTB.

Osobne stanowisko zarządu opisywaliśmy również wczoraj, w osobnym artykule. W reakcji na raport kwartalny notowania brokera odbijają na początku wtorkowego handlu o 4,43% po dynamicznych spadkach poniedziałkowych, które przekraczały w szczytowych momentach 40%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here