Naga MarketsW dniu dzisiejszym Grupa Kapitałowa LPP SA opublikowała śródroczne sprawozdanie finansowe za III kwartał 2017 roku. Zgodnie z wcześniejszymi szacunkami spółki, zysk netto LPP w III kwartale 2017 r. wyniósł 85,1 mln zł wobec 6,5 mln zł straty w analogicznym okresie roku ubiegłego.


Jak przeczytać możemy w sprawozdaniu (pełna treść dostępna pod linkiem):

  • Zysk operacyjny wyniósł 103,1 mln zł wobec 4,8 mln zł zysku rok wcześniej.
  • Zysk brutto na sprzedaży wzrósł do 888,7 mln zł z 700,6 mln zł przed rokiem.
  • Marża brutto wyniosła 49% wobec 47,1% przed rokiem.
  • Koszty sprzedaży wzrosły do 695,3 mln zł z 616,4 mln zł rok wcześniej
  • Koszty ogólne wzrosły do 79,7 mln zł z 45,8 mln zł przed rokiem.
  • Przychody grupy LPP wzrosły w III kwartale do 1,813 mld zł z 1,488 mld zł w trzecim kwartale 2016 roku.

Przedstawione dziś sprawozdanie jest zgodne z wstępnymi wynikami, które spóła prezentowała na początku listopada.

Spółka poinformowała również, że na koniec III kw. 2017 roku GK LPP SA dysponowała 1 683 sklepami w 20 krajach o łącznej powierzchni 939,9 tys. m kw.

W III kwartale 2017 roku w salonach Reserved zrealizowano sprzedaż w wysokości 825 mln zł, zaś w placówkach Cropp w wysokości 302 mln zł. Sprzedaż zrealizowana w III kwartale w sklepach House wyniosła 205 mln zł, w sklepach Mohito 200 mln zł, zaś w salonach Sinsay 165 mln zł.

Największe nominalne wzrosty sprzedaży w III kwartale 2017 wygenerowała marka Reserved i Cropp, zaś najszybciej rosnącą marką w portfolio było Sinsay.

Spółka poinformowała również, że ze względu na otwarcie salonów w prestiżowych lokalizacjach (w szczególności Londyn) oraz płatności za salony zmodernizowane i otwarte w drugim kwartale 2017 roku, wydatki inwestycyjne (CAPEX) w III kwartale br. wyniosły 120,3 mln zł a więc o 93,7% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Po trzech kwartałach 2017 roku grupa LPP miała 4,880 mld zł przychodów, 201,7 mln zł zysku operacyjnego i 141,4 mln zł zysku netto jednostki dominującej.

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że jej kurs od drugiej połowy września porusza się w trendzie wzrostowym. Na skutek dzisiejszego raportu spóła zyskuje +0,62%.

Wykres LPP dzięki TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryzys wisi w powietrzu? [WIDEO]
Następny artykułDM BOŚ obniża wycenę akcji 11 bit studios dla rekomendacji „kupuj”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here