Naga MarketsCreative Commons
Autor: Elliott Brown

Ten rok nie jest łatwy dla Deutsche Bank. Wiedzą o tym akcjonariusze, których akcje tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy straciły ponad 25% swojej wartości, wie o tym i nowy prezes, który w kwietniu zastąpił na tym stanowisku Johna Cryana. 


Jesteśmy na dobrej drodze zarówno w przypadku zarządzania aktywami, jak i w naszym banku prywatnym i komercyjnym, chociaż musimy znacznie poprawić rentowność w obu. (…) musimy działać zdecydowanie i dostosować naszą strategię. Nie ma czasu do stracenia, ponieważ obecne zyski dla naszych akcjonariuszy są nie do przyjęcia – komentuje najnowsze wyniki nowy CEO Deutsche Bank, Christian Sewing.

Jeden z największych europejskich pożyczkodawców poinformował o spadku przychodów w pierwszym kwartale tego roku o 5% r/r do poziomu 7 mld euro. Jednak zdecydowanie więcej emocji wywołał zysk netto. Wartość ta spada o 79% w porównaniu do okresu sprzed roku i wynosi ostatecznie jedynie 120 mln EUR.

Najnowszy raport DBK składa się niemal wyłącznie z spadków kolejnych wskaźników. Do 3,8 mld EUR spadają przychody z inwestycji (spadek o 13% w ujęciu rocznym). Również przychody z zarządzania aktywami są mniejsze niż przed rokiem – aż o 10%.

Współczynnik kapitału podstawowego Tier 1, uważany za wskaźnik siły finansowej banku spada z 14% raportowanych na koniec 2017 roku do 13,4% po pierwszym kwartale tego roku.

Czy zmiany uspokoją akcjonariuszy? 

W ciągu ostatnich tygodni nie tylko na fotelu prezesa ujrzeliśmy nową twarz. John Cryan, wieloletni CEO Deutsche Banku został zastąpiony przez Christiana Sewiga, którego cała kariera związana jest z niemieckim pożyczkodawcą. W maju z Deutsche Bank odejdą również Marcus Schenck, współzarządzający działem bankowości inwestycyjnej w DBK oraz szef działu technologii Kim Hammonds. Odejście dwóch przedstawicieli kadry zarządzającej, wraz z nowym prezesem firmy jest częścią planu restrukturyzacyjnego. 

DBK dzięki TradingView

Akcjami Deutsche Bank możesz handlować za pośrednictwem rachunku XTB>>>

Mimo zmian jakie zaszły jeszcze za kadencji Cryana oraz osoby nowego prezesa, akcje Deutsche Bank na niemieckim parkiecie tracą od początku roku ponad 25%. 26 kwietnia 2017 roku za jedną akcję DBK płaciliśmy niemal 17 EUR co jest 30% wyższą wartością niż obecna cena rynkowa akcji. W połowie marca ceny akcji banku na niemieckim parkiecie pokonały dolne ograniczenie kanału spadkowego, przyspieszając trwający trend spadkowy na wykresie. Kwiecień niesie jednak z sobą pewne odreagowanie, które może być jednak tylko testem przebitego w zeszłym miesiącu wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here