Naga MarketsJak wynika z audytu przeprowadzonego przez przedsiębiorstwo Vendet, spółka-matka giełdy Bithumb, BTCKorea (która obsługuje tak naprawdę tylko jedną markę) w 2017 roku osiągnęła przychody na poziomie $330 milionów, co jest wynikiem 171-krotnie lepszym niż rok wcześniej.


Głównym źródłem zysku południowokoreańskiej giełdy są prowizje za realizowane transakcje – w wysokości 0,15% od łącznej wartości zlecenia. W związku z listopadowo-grudniowym skokiem wolumenów wywołanego rekordowymi wzrostami cen kryptowalut, nikogo nie powinien dziwić fakt, że przychody giełdy notowały silny wzrostów.

Jednak co ciekawe, zysk netto podmiotu okazał się wyższy od samego przychodu, plasując na poziomie $420 milionów. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, gdyż z podstaw rachunkowości wynika, że przychody pomniejszone o koszty stanowią zysk netto.

Firma audytorska poinformowała, że szczegóły bilansu finansowego poznamy w połowie kwietnia, czyli na dwa tygodnie po walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Najprawdopodobniej za takie zachwianie rachunku odpowiadały będą jednak przychody pozaoperacyjnego, generowane ze źródeł innych niż podstawowa działalność przedsiębiorstwa – w tym przypadku mowa o inwestycjach w Bitcoina. Jeżeli taki scenariusz zostanie potwierdzony, to w 2018 rezultaty giełdy mogą poważnie ucierpieć w związku ze spadkami notowań BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here