Naga MarketsFirma Oponiarska Dębica raportowała w drugim kwartale bieżącego roku zysk netto na poziomie 12,4 mln zł, co jest wynikiem o 29% gorszym niż w tym samym okresie rok wcześniej. Przychody grupy w minionych trzech miesiącach osuwały się natomiast o 0,6% rdr do pułapu 468 mln zł. W trakcie poniedziałkowej sesji notowania otwierają się z luką spadkową, ta zostaje jednak szybko domknięta – o 11:30 akcje DBC zyskują około 1,5%.

“Potencjał rynkowy, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, był w II kwartale br. wyższy we wszystkich segmentach w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017. Szczególnie korzystnie zachowywał się rynek opon do samochodów ciężarowych, który w II kwartale w Polsce wzrósł o 19,8 proc. i notował dwucyfrowe wzrosty również na innych rynkach europejskich. Na rynkowe wskaźniki sprzedaży w całym półroczu wpływ miał słabszy wynik I kwartału, który był efektem wysokiej bazy rok wcześniej. Wykorzystując poprawę warunków rynkowych II kwartału, zwiększyliśmy o 14,3 proc. sprzedaż do podmiotów niepowiązanych w ujęciu półrocznym” – stwierdził Leszek Szafran, prezes Dębicy, w komunikacie prasowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje po sierpniowym ustanowieniu szczytów na wysokości 148,5 zł dynamicznie deprecjonują od początku września, wybijając wsparcie 140,00 i zbliżając się do istotnej strefy S/R na wysokości 128,00, gdzie przecina się 200 EMA, 38,2% zniesienia trendu wzrostowego i minima kwietniowo-czerwcowe. Dopóki notowania utrzymują się nad wspomnianym obszarem nastawienie do akcji DBC pozostaje bycze. Wyjście pod 128,0 otwiera natomiast drogę do testu okolic 120,00 (minima marcowe).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here