Naga MarketsŻycie short-sellera to ciężki kawałek chleba, twierdzi T. Tarczyński, Opoka TFITomasz Tarczyński, prezes zarządu Opoka TFI, był gościem Michała Stanka (QValue) na antenie Comparic24.tv w ramach programu „Inwestowanie (z) głową)”. W trakcie rozmowy poruszono temat bankructwa Wirecard, obecnych sentymentów na światowych parkietach giełdowych i realnego startu akcyjnej bessy, która miała rozpocząć się już… w styczniu 2018 roku.

  • Od 2008 roku Wirecard borykał się ze sporymi problemami, te uwidoczniły się jednak dopiero pod koniec kolejnej dekady
  • Przykład spółki pokazuje, że próba zarabiania na krótkiej sprzedaży może być „ciężkim kawałkiem chleba”
  • Sytuacja notowanej na niemieckiej giełdzie firmy pokazuje, że nawet największe giełdy mogą borykać się z poważanymi problemami

Każdy kto zarządzał swoimi lub cudzymi pieniędzmi wie, że portfel musi być zdywersyfikowany, druga rzecz jest taka: jeżeli cokolwiek się nie zgadza w sprawozdaniu finansowym, należy unikać takich spółek. Na polskim rynku mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami, gdzie cash flow nie zgadzało się z rachunkiem zysków i strat – komentował Tarczyński.

Inwestowanie (z) głową” to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHandel intraday na NASDAQ – odbierz nagranie webinaru
Następny artykułFormacja głowa z ramionami – RGR
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here