Naga MarketsKurs medicalgorithmicsAkcjonariusze Medicalgorithmics zdecydują o niewypłacaniu dywidendy z zysku wypracowanego w 2019 roku, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zaplanowane na 12 sierpnia.

Medicalgorithmics nie planuje wypłacać dywidendy

“Zwyczajne walne zgromadzenie Medicalgorithmics (…) , po rozpatrzeniu wniosku zarządu w sprawie podziału zysku za rok 2019, postanawia  przeznaczyć zysk netto Medicalgorithmics S.A. w wysokości 16 593 783,57 zł osiągnięty przez Medicalgorithmics S.A. w roku 2019 w całości na kapitał zapasowy Medicalgorithmics S.A.” – czytamy w projekcie uchwały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rekomendując przeznaczenie całości zysku za rok 2019 na kapitał zapasowy, zarząd Medicalgorithmics S.A. uwzględnił przede wszystkim potrzeby kapitałowe spółki Medicalgorithmics S.A. oraz grupy kapitałowej Medicalgorthmics, wynikające z trwającej pandemii COVID-19, która może jeszcze przejściowo wpływać negatywnie na wyniki finansowe spółki i grupy, oraz trwającej zmiany modelu biznesowego grupy kapitałowej Medicalgorithmics na terenie Stanów Zjednoczonych z modelu poza siecią ubezpieczeniową (ang. out-of-network) na model w sieci ubezpieczeniowej (in-network), tj. zawarcie długoterminowych umów na świadczenie usług bezpośrednio z ubezpieczycielami prywatnymi, która także może w dalszym ciągu przejściowo, negatywnie wpływać na wyniki finansowe Grupy Medicalgorithmics, jednakże jest niezbędna do zrealizowania średnio i długoterminowych planów Grupy Medicalgorithmics, podano w uzasadnieniu.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here