Naga MarketsEUR/USD

Kurs eurodolara na wczorajszej sesji przetestował górne ograniczenie dość istotnej strefy wsparć wyznaczanej na wykresie o kumulacji dziennej i w drugiej części notowań wyraźnie odbił tworząc świecową formację odwrócenia (młot).

Ten wstępny sygnał w połączeniu z pozytywnymi dywergencjami na wskaźnikach impetu (patrz powyższy wykres) może być pierwszym objawem zmiany sentymentu na tej parze przynajmniej w horyzoncie kilkudniowym. Jeśli więc obecne odbicie jest początkiem jakiegoś większego ruchu w górę, to gdzie można szukać jego celów? Najbliższe opory znajdują się w okolicach 1.1895, a kolejne w strefie 1.1935-1.200. Geneza tych poziomów została pokazana na poniższym wykresie.

Co zanegowałoby czy podważyło scenariusz z większym odbiciem na EUR/USD? Dla mnie spadek poniżej 1.1740, gdzie na danych 1H znajdują się najbliższe, mechaniczne wsparcia.

GBP/USD

Dość niespodziewaną poprawę sentymentu widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie pomimo wybicia dołem z konsolidacji, wykształciliśmy skrócony ruch i dość szybko wróciliśmy do wnętrza tego trendu bocznego.

Takie sygnały często poprzedzają rozpoczęcie większego odbicia lub oznaczają budowanie bardziej złożonego trendu bocznego czy też jakiejś formacji odwrócenia (np. klin kończący). Na obecnym etapie trudno jest wskazać, który z wariantów będzie na rynku popularnego kabla realizowany. Póki co zakładam, że na wykresie GBP/USD może się budować jakiś trend boczny lub formacja odwrócenia. Ten ostatni hipotetyczny póki co wariant, z budującą się dopiero formacją klina kończącego pokazałem na poniższym wykresie.

Jeśli miałby on być realizowany, to w krótkim terminie celem dla tego rynku powinny być okolice 1.3510 i od tego oporu powinno pojawić się wyraźne cofnięcie. Czekamy zatem na rozwój wypadków i wskazanie przez rynek jaki wariant na parze GBP/USD będzie realizowany.

USD/CAD

Wyraźny ruch w dół, który oglądaliśmy na wykresie USD/CAD w pierwszych kilkunastu godzinach obecnego tygodnia jest dla mnie sygnałem realizacji scenariusza wskazywanego w ostatnich raportach tygodniowych. Wariant ten zakładał dwufazową korektę na tym rynku, której modelowym celem mogłyby być okolice 1.2650.

Wykres

Tym samym w perspektywie kolejnych dni można moim zdaniem oczekiwać kontynuacji osłabiania dolara amerykańskiego względem kanadyjskiego. Ewentualne odbicie które może się pojawić nie powinno pokonać okolic 1.2830.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here