Naga MarketsNa co zwrócić uwagę wybierającWiele osób zastanawia się, w jaki sposób zainwestować swe oszczędności, aby były one bezpiecznie, a jednocześnie przynosiły jak najwyższe zyski. Wydaje się, że rozwiązaniem takiego dylematu może okazać się lokata bankowa. Sytuacja na rynku kapitałowym nie należy do najbardziej stabilnych, a lokata zapewnia poczucie bezpieczeństwa i staje się źródłem regularnego, choć być może niewielkiego zysku. Z tego powodu właśnie coraz więcej klientów banków decyduje się na założenie lokaty bankowej. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby wybór lokaty był dla nas korzystny?

Oprocentowanie lokat bankowych

O wysokości oprocentowania lokat decyduje kilka czynników, przede wszystkim ustalane przez bank centralny stopy procentowe. Nie mamy na to niestety żadnego wpływu. Możemy się jednak dobrze zastanowić i wybrać taką lokatę, która będzie odpowiadała naszym możliwościom finansowym, planom i potrzebom, a jednocześnie w jak najmniejszym stopniu podlegała wpływom wahań wysokości stóp procentowych. Będzie to dla nas swego rodzaju zabezpieczeniem. Najpewniejsze wydają się lokaty bankowe o stałym oprocentowaniu. Bez względu na zmiany sytuacji na rynkach kapitałowych będziemy mieli gwarancję dochodu przewidzianego z góry.

Lokaty długoterminowe

Stały i bezpieczny dochód uzyskamy również na lokatach długoterminowych. Pojawia się jednak w ich przypadku inny problem. Nagłe zerwanie lokaty i wypłacenie zgromadzonych na niej środków będzie dla nas oznaczało straty. Nie otrzymamy w takim wypadku wypracowanych odsetek. Stajemy, więc przed poważnym dylematem. Z jednej strony stabilny i pewny dochód, z drugiej zaś możliwość wypłaty środków finansowych w każdym momencie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się podział posiadanego kapitału i umieszczenie go na więcej niż jednej lokacie. W przypadku problemów finansowych będziemy mogli zerwać tylko jedną umowę. Środki umieszczone na pozostałych lokatach nadal przynosić będą zyski.

Polisolokaty

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, przynoszącym stały i pewny dochód są polisolokaty. Różnią się od zwykłych lokat tym, że stanowią jednocześnie ubezpieczenie na życie, które wykupujemy na określony czas. Bank w tej sytuacji pełni jedynie rolę pośrednika, natomiast polisolokaty oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe. Po upływie określonego terminu otrzymujemy wpłacony wkład wraz z odsetkami, tak jak w przypadku tradycyjnej formy lokaty. W razie śmierci ubezpieczonego wszystkie środki wypłacane są osobie uposażonej. Co istotne, przeprowadzanie postepowania spadkowego oraz płacenie podatku od spadku i darowizn nie jest w ogóle konieczne. Wybierając polisolokatę unikamy również płacenia podatku od zysków kapitałowych. Ze względu na to, że lokata tego typu stanowi również ubezpieczenie, dochód z niej jest zwolniony z tego rodzaju podatku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here