Naga MarketsS&P 500 wyznacza nowe maksima, gdy zwolennicy Trumpa napadają  na SenatPodczas gdy w Polsce obchodzone było Święto Trzech Króli, w Stanach Zjednoczonych działy się niespotykane dotąd wydarzenia. Sympatycy Donalda Trumpa wtargnęli do Kongresu przerywając tym samym jego posiedzenie. Ten przykry incydent został przyjęty ze spokojem przez rynek finansowy, chociaż w trakcie zamieszek zmarły 4 osoby. Notowania indeksu S&P 500 wyznaczyły nowy szczyt w okolicach 3775 pkt.

  • Zwolennicy Donalda Trumpa wkroczyli siłą do Senatu
  • Policja ewakuowała parlamentarzystów
  • Indeks S&P 500 wyznaczył nowy szczyt

Zamieszki w Kongresie

Joe Biden wygrał wybory prezydenckie i obejmie urząd za niespełna dwa tygodnie. Funkcję wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych obejmie Kamala Harris. Chociaż jest to już pewne, zwolennicy Donalda Trumpa zdają się nie przyjmować tego do wiadomości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sympatycy Trumpa z flagami Konfederacji oraz bronią przechadzali się po korytarzach Kongresu. Wtargnęli m.in. do sali obraz Izby Reprezentantów oraz biura szefowej tej Izby Nancy Pelosi. Policja ewakuowała parlamentarzystów, wśród których był także obecny wiceprezydent Mike Pence.

Kobieta, która zginęła jeszcze nie została zidentyfikowana. Zmarła od postrzału w klatkę piersiową na terenie Kapitolu. Szef policji DC Robert Contee powiedział, że trzy inne osoby zmarły z powodu “nagłych przypadków medycznych” podczas zamieszek. Wielu funkcjonariuszy zostało rannych, a co najmniej jeden został przetransportowany do szpitala – podało CNN.

Zamieszki zepchnęły na drugi plan wiadomość o tym, że Demokraci przejęli kontrolę nad Senatem po zwycięstwie w drugiej turze wyborów w Georgii. Realizuje się zatem scenariusz, w którym Demokraci obsadzają stanowisko prezydenta i przejmują kontrolę nad obiema izbami w Kongresie. Rynek na wynik wyborów w Georgii zareagował bardzo pozytywnie. Teraz bowiem znacząco rosną szanse na znacznie większy niż dotychczas program pomocowy dla gospodarki.

S&P 500 blisko nowego szczytu

Notowania indeksu S&P 500 mimo wczorajszych zamieszek w Kongresie przekroczyły poprzedni szczyt. Na koniec dnia, kontrakty terminowe E-mini na S&P 500 wzrosły o 0,6 proc.

fpmarkets

Po otwarciu luką wzrostową, cena dziś dalej zyskuje, co daje szansę na kolejny rekordowy poziom w historii. Alternatywnie, w przypadku korekty, cena może wspierać się na 20-dniowej średniej, która w ostatnim czasie bardzo dobrze sprawdza się jako dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here