Naga MarketsWiększość parlamentarna wycofała się z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Z kolei jak wynika z testu wiedzy finansowej przeprowadzonego dla platformy Kapitalni.org ponad połowa Polaków nie wie, że inflacja powoduje spadek wartości posiadanych przez nich pieniędzy. W porannym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń również o przetasowaniach na polskim rynku maklerskim, gdzie najgłośniejsze pozostają sprawy TMS Brokers oraz X-Trade Brokers. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Adam Rak oraz broker XM.


ZUS bez likwidacji limitu 30-krotności składek

“Dobrze by było, gdyby to się na biurku prezydenta nie znalazło. Większość parlamentarna – z tego, co wiem – wycofała się z tego rozwiązania” – powiedział Spychalski w programie Tłit_WP. Wczoraj rzecznik prasowy rządu Piotr Müller powiedział, że może zapaść decyzja o rezygnacji z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin zapowiadał możliwość nowelizacji przyszłorocznego budżetu, jeżeli dojdzie do pozostawienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu, którego ostateczną wersję przyjął rząd pod koniec września br.

Ekonomiczna wiedza Polaków nadal słaba

Ponad połowa Polaków nie zdaje sobie sprawy, że przez inflację pieniądze tracą na wartości. Co drugi badany przyznaje się do bezradności w kwestiach związanymi z podatkami, wychodzeniem z długów, ubezpieczeniami, korzystaniem z kredytów i pożyczek, czy inwestowaniem pieniędzy. Najwięcej Polacy wiedzą o zarządzaniu domowym budżetem i ochronie danych osobowych, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie platformy Kapitalni.org, należącej do Wonga Polska.

Mimo, że blisko dwie trzecie Polaków uważa, że wiedza finansowa jest potrzebna, nie widać, aby jej poziom rósł. Wyniki testu wiedzy finansowej przeprowadzonego dla platformy Kapitalni.org przez firmę Maison&Partners są obecnie najsłabsze na przestrzeni trzech ostatnich lat, podano.  “W porównaniu do badań z 2018 roku, ocena własnej wiedzy okazała się niższa i wróciła do poziomu z 2017 roku. Egzamin z wiedzy finansowej Polacy zdają od 3 lat dostatecznie. W tym roku uzyskali średnio 13,33 poprawnych odpowiedzi na 27 pytań” – powiedziała dyrektor ds. edukacji w Wonga Polska.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here