Naga MarketsGłównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Agnieszka Zaręba poinformowała, iż spółka odnotowała 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto od początku roku. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


Akcje ZUE tracą w środę ponad 4 procent

W 2018 r. miała 833 mln zł skonsolidowanych przychodów. Natomiast w pierwszej połowie 2019 roku spółka miała 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,14 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,61 mln zł wobec 1,46 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 478 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 319 mln zł rok wcześniej. Prezes Wiesław Nowak powiedzał, że Pierwsza połowa roku przyniosła poprawę przychodów ze sprzedaży r/r, pomimo wysokiej ubiegłorocznej bazy. Istotny wpływ na wynik mają kontrakty kolejowe pozyskane w latach 2016-2017, które charakteryzują się niską marżowością, ze względu na wzrost kosztów realizacji i brak realnej waloryzacji kontraktów. Według prezesa otoczenie rynkowe pozostaje trudne, choć widać pozytywne sygnały. Na ten moment dynamika wzrostu kosztów materiałów, surowców i transportu jest niższa niż w 2018 roku, co nie oznacza, że jest to trend trwały – oznajmiła Agnieszka Zaręba.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here