Naga MarketsMark Zuckerberg ma być “użytecznym idiotą” dla adopcji Bitcoina (BTC)

Kryptowalutowy projekt Libra autorstwa Facebooka od początku tygodnia jest głównym tematem mediów ekonomicznych na całym świecie. Opinie na jego temat są bardzo zróżnicowane – część ekspertów twierdzi, że zaszkodzi kryptowalutom natomiast zdaniem innych Bitcoin może na nim jedynie skorzystać. Wśród nich znalazł się dziennikarz RT, Max Keiser, który nazywa Marka Zuckerberga „użytecznym idiotą” mogącym wesprzeć adopcję cyfrowych aktywów.


Bitcoin napędzany przez konkurencyjne projekty. Z tookenem Facebooka będzie podobnie?

Jak twierdzi Keiser, konkurencyjne dla Bitcoina projekty powodują wzrost hashrate’u, prowadząc jednocześnie do wzrostu cen. Projekty takie jak Libra będą pretendowały do odebrania tytułu lidera najstarszej z kryptowalut, ostatecznie to jednak BTC wygrywa: „Zuckerberg jest użytecznym idiotą Satoshiego” – komentował na Twitterze dziennikarz RT.

Bitcoin hashrate w bieżącym miesiącu znalazł się na historycznych maksimach, windując również notowania samej kryptowaluty. W czerwcu BTC testuje poziomy w okolicach 9500 dolarów, ostatni raz obserwowane ponad rok temu.

Zobacz również: LibraCoin może podlegać „najwyższym standardom” globalnych regulacji

Libry powinny bać się banki, a nie Bitcoin?

Tradycyjne banki wkrótce mogą znaleźć się pomiędzy naciskiem dwóch istotnych sił. Należy pamiętać, że Facebook całkowicie zmienił współczesne podejście do Internetu oraz „user experience”. Jeżeli teraz wchodzi w świat kryptowalut, to może całkowicie przemodelować spojrzenie na finanse osobiste, a wobec takiej konkurencji bankowość najpewniej nie ma szans.

Chcesz uzyskać kredyt? Zapytaj Zuckerberga. Myślisz o wyrobieniu karty płatniczej? Zapytaj Zuckerberga. Wszystko dostępne w zasięgu kliknięcia myszką na platformie, z której korzysta niemal 30% obecnej populacji planety.

Ponadto Libra może całkowicie wykluczyć opłaty i prowizje dla pośredników oraz potencjalnie rozwiązać poważne problemy związane z oszustwami kartowymi. Co więcej, sukces monety od Facebooka może spowodować, że kolejni gracze z Doliny Krzemowej pojawią się na rynku.

Zobacz również: Facebook po lupą władz USA po ujawnieniu planów emisji kryptowalutytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here