Naga MarketsPomysłodawca oraz obecny prezes największego portalu społecznościowego na świecie, Mark Zuckerberg w swoim „noworocznym orędziu” tchnął nadzieję w serca entuzjastów rynku kryptowalutowego. Właściciel Facebooka stwierdził, że jego portal dokładniej przyjrzy się cyfrowym tokenom i stojącą za nimi technologią.


„2018 poświęcę na naprawę najważniejszych problemów”

Mark Zuckerberg na początku każdego roku (od 9 lat) informuje na łamach Facebooka o swoich planach i celach na przyszły rok – do tej pory były to wyzwania takie jak przebiegnięcie kilkuset kilometrów, zwiedzenie wszystkich stanów tworzących USA i tak dalej. W tym roku prezes Facebooka chce jednak rozwiązać główne problemy społeczności portalu takie jak mowa nienawiści, niepotrzebne rozłamy i rasizm.Obok tego porusza również tematykę kryptowalut, która zdaje się w stać do opozycji problemów narastających w ostatnich miesiącach:

„Szyfrowanie i kryptowaluty przejmują władzę należącą do tej pory do scentralizowanych systemów i oddają ją w ręce ludzi. Wiąże się to jednak z ryzykiem ograniczonej kontroli. Interesuje mnie pogłębienie wiedzy w tym zakresie, jak i zbadanie pozytywnych oraz negatywnych aspektów tychże technologii oraz ich najlepszego wykorzystania w ramach świadczonych przez nas usług”informował poprzez Facebooka, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg nie jest jedynym ważnym członkiem zespołu Facebooka, który otwarcie mówił o zainteresowaniu kryptowalutami. Wiceprezes spółki, David Marcus, jest obecnie członkiem rady nadzorczej Coinbase, jednej z największych giełd wymiany kryptograficznych tokenów: „Jestem zafascynowany kryptowalutami od 2012 roku i mam nadzieję, że wkrótce staną się pełną częścią obecnego świata”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Facebook na nowych, rekordowych maksimach

Ciężko stwierdzić, czy za rozrysowanie nowych maksimów na akcjach Facebooka odpowiedzialny jest post Marka Zuckerberga i informacja o zainteresowaniu firmy kryptowalutami. Pewne jest jednak, że notowaniom udało się wybić konsolidację z ostatnich miesięcy i rozrysować historyczny szczyt tuż pod poziomem 186,00:

Facebook D1, Źródło: tradingview.com

Facebook padł ofiarą wirusa kopiącego kryptowaluty

Z jednej strony Zuckerberg chce zagłębiać się w tematykę kryptowalut, z drugiej jego spółka do tej pory nie poradziła sobie ze złośliwym oprogramowaniem, który poprzez Messengera infekuje komputery i wykorzystuje je do kopania cyfrowych moment.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami aplikacja Facebook Massenger służąca do komunikacji w czasie rzeczywistym miała zostać zainfekowana złośliwym oprogramowaniem Digmine służącym do kopania tokenów Monero. Bot po raz pierwszy pojawił się w Korei Południowej, następnie rozprzestrzeniając na szereg innych państw azjatyckich.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here