Naga MarketsCEO Facebooka, Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed Komisją ds. Usług Finansowych 23 października w sprawie Libry – firmowanej przez Facebooka globalnej waluty cyfrowej. Komunikat w tej sprawie przedstawiła przewodnicząca Komisji, Maxine Waters , zaś przesłuchanie nosi tytuł „Badanie Facebooka oraz jego wpływu na sektor finansowy oraz mieszkaniowy.”


Po Marcusie przyszedł czas na Zuckerberga

Ponadto komunikacie znajduje się przypomnienie, iż w lipcu Waters wraz z innymi członkami Komisji wysłali do Facebooka pismo, w którym wzywali do zawieszenia wdrażania Libry oraz powiązanego z nią portfela Calibra. Komunikat wspomina także o projekcie nowego prawa – „Ustawy o niedopuszczaniu dużych firm technologicznych do sektora finansowego”, która ma na celu uniemożliwienie dużym firmom z branży nowych technologii uzyskiwania licencji jako instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych.

„Projekt ustawy zabrania dużym platformom użytkowym, takim jak Facebook uzyskania statusu koncesjonowanej, licencjonowanej lub zarejestrowanej amerykańskiej instytucji finansowej (np. takich jak banki wspierane ze środków podatników, fundusze inwestycyjne oraz giełdy papierów wartościowych) lub powiązania w inny sposób z tego typu instytucjami finansowymi.”

Warto przy okazji wspomnieć wypowiedź Zuckerberga z 26 września, w której podkreślał, iż Facebook w przypadku Libry, przyjął o wiele bardziej ostrożne podejście niż w przypadku swoich wcześniejszych projektów. Ponadto w ramach sesji Q&A przeprowadzonej pomiędzy Zuckerbergiem a pracownikami Facebooka, wspominał on, iż kontakty z przedstawicielami regulatorów na szczeblu prywatnym będą bardziej merytoryczne i będą miały mniej dramatyczny wydźwięk, niż procedury publiczne takie jak przesłuchania w Kongresie.

Zobacz również: Powstanie fork Libry – OpenLibra

Wcześniej we wrześniu Zuckerberg odbył spotkania z politykami w Waszyngtonie, m.in. z senatorem Hoshem Hawleyem, który zasugerował CEO Facebooka rozważenie sprzedaży WhatsAppa i Instagrama, co spotkało się z odmowną odpowiedzią. Spotkał się także na kolacji z grupą ustawodawców, wśród których był demokratyczny senator Mark. R. Warner, który po spotkaniu stwierdził, że Zuckerberg usłyszał „konsekwentne obawy o prywatność, obawy związane z ohydnymi treściami i sposób, w jaki to rozwiązać”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here