Naga MarketsLetnia Szkoła Giełdowa to wspólny projekt edukacyjny Fundacji GPW oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, skierowany do wszystkich osób zainteresowanych giełdą jak również inwestowaniem.


Jego celem jest przybliżenie kluczowych zagadnień związanych z samodzielnym inwestowaniem w instrumenty finansowe, a także przedstawienie praktycznych aspektów funkcjonowania rynku kapitałowego. Każde z 10 szkoleń dotyczyć będzie innego zagadnienia i poprowadzone zostanie przez wieloletnich praktyków.

Zrozumieć giełdę – sesja, rynki, zlecenia, indeksy

Już dzisiaj, 11 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się kolejny webinar z cyklu Letniej Szkoły Giełdowej. Krzysztof Sosnowski w trakcie spotkania opowie między innymi o:

  • Rodzajach zleceń giełdowych i ich efektywnym wykorzystaniu
  • Budowie karnetu zleceń
  • Zasadach realizacji transakcji giełdowych
  • Płynności akcji i jej istocie w budowaniu strategii inwestycyjnej
  • Analizie harmonogramu i faz sesji
  • Rodzajach indeksów giełdowych

“Kupujemy całym klopsem zleceniem PKC bo ono zawsze się realizuje” – taki opis strategii inwestycyjnej z zaproponowanym typem zlecenia usłyszałem kiedyś od inwestora. Poza brakiem dywersyfikacji nie uwzględnił on również, bardzo często lekceważonego przez inwestorów, ryzyka poślizgu cenowego, czyli tzw. ryzyka płynności. Między innymi o tym ryzyku będę dziś opowiadał w ramach Letniej Szkoły Giełdowej on line organizowanej przez Fundację GPW i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – przekonuje w rozmowie z Comparic.pl Krzysztof Sosnowski.

ZAPISZ MNIE

Niezależnie od tego, czy inwestor podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie analizy technicznej, fundamentalnej czy raportów ze spółek przychodzi moment, w którym musi złożyć zlecenie. Umiejętność czytania notowań, wiedza o tym, w jaki sposób zlecenia są przyjmowane przez Giełdę, prezentowane inwestorom, a następnie zawierane transakcje może pomóc nie tylko efektywnie realizować strategie inwestycyjne, ale również kontrolować ryzyko. Jeżeli jesteśmy w stanie kontrolować ryzyko w przypadku poszczególnych akcji, jesteśmy również w stanie kontrolować ryzyko portfela, który się z nich składa. Pokażę jak korzystać z poszczególnych rodzajów zleceń, w tym jakich zleceń nie stosować na początku przygody z giełdą, a jakich używać, by zabezpieczyć otwartą na rynku pozycję, gdy nie mamy dostępu do bieżących notowań giełdowych.

Sylwetka prowadzącego

Krzysztof Sosnowski w ramach Letniej Szkoły Giełdowej opowie między innymi o giełdowym karnecie i płynności rynku.

Krzysztof Sosnowski to Product Manager w Zespole ds. Rozwoju Produktów i Rynków na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. Wcześniej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pracował w Dziale Notowań i pełnił funkcję Przewodniczącego Sesji Giełdowych. Był bezpośrednio odpowiedzialny, między innymi za: nadzór nad przebiegiem sesji giełdowej, bieżącą i awaryjną parametryzację systemu notowań oraz badanie zleceń i transakcji pod kątem możliwej manipulacji. W latach 2010 – 2011 pracował w Biurze Maklerskim Alior Banku na stanowisku maklera papierów wartościowych dla klientów segmentu VIP. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here