Naga Markets
Letnia Szkoła Giełdowa to wspólny projekt edukacyjny Fundacji GPW oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, skierowany do wszystkich osób zainteresowanych giełdą jak również inwestowaniem.


Jego celem jest przybliżenie kluczowych zagadnień związanych z samodzielnym inwestowaniem w instrumenty finansowe, a także przedstawienie praktycznych aspektów funkcjonowania rynku kapitałowego. Każde z 10 szkoleń dotyczyć będzie innego zagadnienia i poprowadzone zostanie przez wieloletnich praktyków.

Zrozumieć giełdę – sesja, rynki, zlecenia, indeksy

Już dzisiaj, 11 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się kolejny webinar z cyklu Letniej Szkoły Giełdowej. Krzysztof Sosnowski w trakcie spotkania opowie między innymi o:

  • Rodzajach zleceń giełdowych i ich efektywnym wykorzystaniu
  • Budowie karnetu zleceń
  • Zasadach realizacji transakcji giełdowych
  • Płynności akcji i jej istocie w budowaniu strategii inwestycyjnej
  • Analizie harmonogramu i faz sesji
  • Rodzajach indeksów giełdowych

“Kupujemy całym klopsem zleceniem PKC bo ono zawsze się realizuje” – taki opis strategii inwestycyjnej z zaproponowanym typem zlecenia usłyszałem kiedyś od inwestora. Poza brakiem dywersyfikacji nie uwzględnił on również, bardzo często lekceważonego przez inwestorów, ryzyka poślizgu cenowego, czyli tzw. ryzyka płynności. Między innymi o tym ryzyku będę dziś opowiadał w ramach Letniej Szkoły Giełdowej on line organizowanej przez Fundację GPW i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – przekonuje w rozmowie z Comparic.pl Krzysztof Sosnowski.

ZAPISZ MNIE

Niezależnie od tego, czy inwestor podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie analizy technicznej, fundamentalnej czy raportów ze spółek przychodzi moment, w którym musi złożyć zlecenie. Umiejętność czytania notowań, wiedza o tym, w jaki sposób zlecenia są przyjmowane przez Giełdę, prezentowane inwestorom, a następnie zawierane transakcje może pomóc nie tylko efektywnie realizować strategie inwestycyjne, ale również kontrolować ryzyko. Jeżeli jesteśmy w stanie kontrolować ryzyko w przypadku poszczególnych akcji, jesteśmy również w stanie kontrolować ryzyko portfela, który się z nich składa. Pokażę jak korzystać z poszczególnych rodzajów zleceń, w tym jakich zleceń nie stosować na początku przygody z giełdą, a jakich używać, by zabezpieczyć otwartą na rynku pozycję, gdy nie mamy dostępu do bieżących notowań giełdowych.

Sylwetka prowadzącego

Krzysztof Sosnowski w ramach Letniej Szkoły Giełdowej opowie między innymi o giełdowym karnecie i płynności rynku.

Krzysztof Sosnowski to Product Manager w Zespole ds. Rozwoju Produktów i Rynków na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. Wcześniej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pracował w Dziale Notowań i pełnił funkcję Przewodniczącego Sesji Giełdowych. Był bezpośrednio odpowiedzialny, między innymi za: nadzór nad przebiegiem sesji giełdowej, bieżącą i awaryjną parametryzację systemu notowań oraz badanie zleceń i transakcji pod kątem możliwej manipulacji. W latach 2010 – 2011 pracował w Biurze Maklerskim Alior Banku na stanowisku maklera papierów wartościowych dla klientów segmentu VIP. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here