Naga Markets

Zremb-Chojnice [ZRE], Wirtualna Polska [WPL] – Gorące spółki dniaZaskakującą informację z minionego piątku przekazała spółka Zremb-Chojnice. Firma otrzymała zamówienie na wykonanie dwóch kontenerów przeznaczonych do kierowania ruchem lotniczym w siłach powietrznych Armii Niemiec – Luftwaffe. Prestiżowy kontrakt doprowadził do wyraźnego odbicia, choć jak widać na wykresie, nadal cena porusza się pod krótkoterminową linią trendu spadkowego.

„Kontenery te będą odporne na zakłócenia elektromagnetyczne EMC (tzw. puszka Faradaya) celem zabezpieczenia optymalnych warunków pracy dla kontrolerów lotu. Wartość otrzymanego zamówienia wynosi około 434.645 zł” – czytamy w komunikacie.Pod linią bessy

Spółka ma czas na realizację zamówienia do 3 lutego 2023 r. Zarząd zaznaczył, że kontenery do kierowania ruchem lotniczym to nowy produkt i nowy obszar działalności. Spółka liczy na kolejne tego typu zamówienia.

zremb


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ważne przejęcie 

Pozytywne wieści płyną także z Wirtualnej Polski. Wczoraj spółka przekazała, że zakupiła udziały w Szallas Group. Jest to firma obsługująca największe krajowe portale turystyczne umożliwiające rezerwację noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji. Tym samym Wirtualna Polska stworzy największą grupę działającą w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość transakcji to 72 mln euro, powiększona o gotówkę netto w spółce w szacowanej wysokości ok. 10 mln euro na dzień zamknięcia transakcji, co oznacza łącznie kwotę 82 mln euro.

wirtualna polska

XTB

“Kupno Szallas Group to pierwsza zagraniczna inwestycja, przełom w rozwoju Wirtualnej Polski Holding. Po połączeniu z naszym Nocowanie.pl powstanie największa grupa lokalnych spółek działająca w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 100 tysiącami dostępnych obiektów turystycznych” – powiedział prezes Jacek Świderski. Na wykresie niewiele jednak się zmienia i wydaje się, że dopiero wybicie ponad 105 zł pomogłoby stronie popytowej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here