Naga MarketsNa pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się po powrocie z zagranicznego urlopu trzymać miesiącami w portfelu drobne z ostatnich wakacji, z którymi nie mogłeś za wiele zrobić. Z pomocą przychodzi lotnisko w Amsterdamie, które oferuje możliwość wymiany resztek swoich euro na bitcoina czy ethereum.


Schiphol – międzynarodowy port lotniczy Amsterdamu, a zarazem największe lotnisko w Holandii wprowadziło możliwość wymiany euro na dwie najbardziej popularne kryptowaluty tj. bitcoin oraz ethereum. Zamiany możemy dokonać w odpowiednio przystosowanym do tego bankomacie znajdującym się w hali odlotów. Firma programistyczna ByeleX, która dostarczyła na lotnisko bankomat przewiduje sześciomiesięczny okres próbny, aby ustalić czy ludzie będą zainteresowani tego typu rozwiązaniem.

Tanja Dik, dyrektor ds. produktów i usług konsumenckich w Schiphol, powiedziała: “Mamy nadzieję, że nowy bankomat zaoferuje pasażerom przydatną usługę, umożliwiając im łatwą wymianę euro za kryptowaluty bitcoin i ethereum. To może być ciekawe rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład nie można wydać euro w swoim kraju. “

To nie pierwsza próba praktycznego zastosowania kryptowalut w naszym świecie. Wcześniej, na początku tego roku lotnisko w Brisbane uruchomiło program, który pozwala pasażerom płacić za zakupy w wielu sklepach terminalowych za pomocą kryptowalut tj. bitcoin, dash czy ethereum. Jednak czy tego typu inicjatywy wystarczą by przekonać świat do nowej technologii? To na pewno początek długiej drogi, ale sam fakt podejmowania tego typu koncepcji świadczy o dużym zainteresowaniu wśród ludzi. Czy  nowy projekt przetrwa etap próbny? Pozostaje przyglądać się rozwojowi sytuacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBithumb potwierdza: Skradziono $30 mln z giełdy, inwestorzy odzyskają środki
Następny artykułGiełda EXMO rezygnuje z zamiaru przeprowadzenia publicznego ICO
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here