Naga MarketsZoomInfo największym IPO na Wall Street w tym roku. 21 dolarów za akcjęZoomInfo wycenił swoją pierwszą ofertę publiczną na 21 dolarów za akcję, powyżej jej skorygowanego zakresu docelowego, w największym jak dotąd debiucie technologicznym w USA w tym roku, donosi Reuters.

  • ZoomInfo zebrał 934,5 miliona dolarów, dzięki sprzedaży 44,5 milionów akcji.
  • W środę odbył się debiut Warner Music, a jego IPO warte było 1,9 miliarda dolarów.
  • ZoomInfo obawia się wpływu pandemii na inwestycje jego klientów w technologie.  

Dwa duże tygodniowe debiuty na amerykańskiej giełdzie

Debiut giełdowy ZoomInfo jest najnowszym IPO (Initial Public Offering) w tym tygodniu, które odbiło się szerokim echem po zawirowaniach na rynku w marcu i kwietniu, ponieważ pandemia COVID-19 opóźniła wiele debiutów.

Wspierana przez Grupę Carlyle platforma analityczna twierdzi, że sprzedała 44,5 milionów akcji, co po 21 dolarach za akcję pozwoliłoby uzyskać 934,5 milionów dolarów i wycenić firmę na nieco ponad 8 miliardów dolarów.

Zobacz również: Złoty z gwałtowną korektą. Kanada bez zmian stóp procentowych

Warner Music zadebiutował w środę na giełdzie Nasdaq z wynikiem 8%, po tym jak trzecia co do wielkości wytwórnia płytowa na świecie sprzedała udziały w swojej wartej 1,9 miliarda dolarów pierwszej ofercie publicznej.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Ceny akcji Warner Music wzrosły już o około 3 dolary od środowego debiutu

ZoomInfo poinformowało, że jego klienci w branżach najbardziej dotkniętych pandemią, w tym w handlu detalicznym, restauracjach, hotelach, liniach lotniczych oraz w branży naftowej i gazowej, mogą zmniejszyć swoje wydatki na technologię lub sprzedaż i marketing, co może mieć negatywny wpływ na jego działalność.

JPMorgan i Morgan Stanley byli wiodącymi organizatorami IPO. Akcje ZoomInfo rozpoczną notowania na Nasdaq w czwartek pod symbolem handlowym „ZI”.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Warner Music, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here