Naga MarketsZoom zwiększa zysk stukrotnie przez Covid-19. Akcje rosną o 200% w 2020 r.Zoom Video Communications Inc. jest jednym z największych zwycięzców pandemii Covid-19. Usługa wideokonferencji okazała się niezwykle pożądaną przez użytkowników, stając się niemal symbolem pracy zdalnej w pandemii. Sukces został uwidoczniony we wynikach finansowych Zooma opublikowanych we wtorek, które wykazały rekordowe wzrosty przychodów i zysku.

  • Zoom jest niezwykle popularnym serwisem do wideokonferencji.
  • Spółka osiągnęła zysk netto 27 mln. dol. w I kw. 2020 r., ponad 130 razy więcej niż rok temu.
  • Wskutek publikacji raportu, akcje podrożały o 2% we wtorkowych notowaniach.

Zoom: Wyniki finansowe powyżej oczekiwań

Zoom zanotował gigantyczny wzrostu zysku netto w wysokości 27 mln dol. w I kw. 2020 r. – to ponad 100 razy więcej niż w analogicznym kwartale rok temu. Dało to zysk na akcję w wysokości 9 centów w porównaniu do mniej niż jednego centa rok temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przychody wzrosły aż o 169% do 328,2 mln dol. względem 122 mln rok temu. To o wiele więcej niż spodziewali się analitycy FactSet, którzy określili prognozowane przychody ze sprzedaży na poziomie 230 mln dol.

Kryzys COVID-19 napędził wyższy popyt na interakcje twarzą w twarz i współpracę poprzez Zoom. – zaznaczył CEO Zooma, Eric Yuan, w oświadczeniu załączonym do opublikowanego raportu.

Liczba połączeń wzrosła gwałtownie, gdy ludzie zintegrowali Zooma w swoją pracę, naukę i życie osobiste. – dodał Yuan.

Zobacz również: Akcje ZOOM [ZM] jeszcze nigdy nie były tak drogie. Praca zdalna wspiera wzrosty

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Zoom w górę o 200% od początku roku

Przedstawiciele Zooma sądzą jednak, że to nie koniec wzrostów. W II kw. 2020 r. prognozy Zooma zakładają przychody nawet do 500 mln dol., ponad dwa razy więcej niż poprzednie założenia niezależnych analityków. W całym 2020 roku, uaktualnione prognozy Zooma określają spodziewane przychody w przedziale 1,78 – 1,8 mld dol. To ponad dwa razy więcej niż szacunki Zooma na 2020 r. z poprzedniego roku.

Zoom: gigantyczny wzrost zysku oraz przychodów w I kw. 2020 r., zysk netto ponad 100 razy wyższy niż rok temu
Notowania Zoom Video Communications Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Sukces Zooma nie wziął się znikąd. Platforma wideokonferencji w kwietniu określiła dzienną ilość użytkowników na 300 mln ludzi. Rzecz jasna, taka niesamowita popularność serwisu miała wpływ na akcję. Dla przypomnienia, akcja Zooma w IPO w 2019 roku kosztowała 36 dol., teraz kurs wspina się na nowe szczyty na poziomie 208 dol. we wtorkowych notowaniach.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here