Naga Markets

Zonda (dawniej BitBay), jedna z największych europejskich giełd walut cyfrowych z ponad milionem aktywnych użytkowników, ogłosiła w czwartek (20 stycznia 2022 roku), że została pierwszą giełdą kryptowalutową ze Starego Kontynentu, która otrzymała zgodę regulacyjną na działalność w Kanadzie.

  • Zonda to marka powstała po rebrandingu giełdy kryptowalutowej BitBay, który miał miejsce w listopadzie 2021 roku
  • Platforma uzyskała zgodę na działalność w Kanadzie, co potwierdza plany dotyczące rozpoczęcia działalności na rynku północnoamerykańskim w drugiej połowie 2022 roku
  • Obecnie z usług Zondy korzysta ponad 1 mln użytkowników, a wejście na kanadyjski rynek zapewni im dostęp do dodatkowej płynności
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Giełda kryptowalutowa Zonda zaoferuje swoje usługi Kanadyjczykom

Licencja, przyznana przez Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada (FINTRAC), daje Zonda możliwość działania w kraju jako Money Services Business (MSB) ze skutkiem natychmiastowym. Wymaga ona od firmy spełnienia określonych zobowiązań w celu zwalczania prania brudnych pieniędzy i finansowania działalności terrorystycznej w Kanadzie.Wszystko to oznacza, że już niedługo Kanadyjczycy będą mogli bezpiecznie handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiat (EUR, USD, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), a także BTC i ETH.Możliwości te będą dostępne w zgodzie z przepisami prawa, dzięki regulacjom, pod które podlega Zonda jako giełda działająca na licencji estońskiej, szwajcarskiej i kanadyjskiej.

Kanada od dawna jest pionierem w zakresie przepisów prawnych dostosowanych do nowej rzeczywistości. To pierwszy kraj, który proaktywnie podszedł do uregulowania świata kryptowalut – już w 2014 roku uchwalił ustawę o walutach cyfrowych. Od tamtego czasu konsekwentnie utrzymuje on otwarte podejście do sektora kryptowalutowego, zarazem dbając o bezpieczeństwo inwestorów.

Aplikowanie o kanadyjską licencję było dla nas naturalnym krokiem w ramach planów globalnej ekspansji, które systematycznie realizujemy. Docelowo chcemy być obecni na całym świecie, wszędzie działając w ramach odpowiednich przepisów prawa – podkreśla Kamil Sikorski, Chief Growth Officer i Poland Country Head w Zondzie.

Zonda

Zonda to marka, która powstała na początku listopada ubiegłego roku, po rebrandingu polskiej giełdy kryptowalut BitBay. Zmianie nie uległa jednak tylko sama nazwa, ale również zarząd odpowiadający za dalszy rozwój projektu. W zarządzie znaleźli się wspomniany już dyrektor generalnyPrzemysław Kral oraz: Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

14 grudnia platforma powołała natomiast Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO. Jest odpowiedzialny za rozwój technologii, które pomogą wprowadzić cyfrowe waluty w przyszłość otwartą na każdego

– Każdy nasz kolejny krok poza Europą wiąże się z realizacją naszej misji. Chcemy być liderem w branży kryptowalutowej jako w pełni regulowana giełda, która upraszcza korzystanie z cyfrowych innowacji. Nowa generacja użytkowników kryptowalut zwraca szczególną uwagę na to, czy korzysta z rozwiązań, które są zgodne z przepisami prawa – a my chcemy im to umożliwić. Z tego względu współpracujemy z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby być jeszcze bardziej przejrzystymi w naszym działaniu i razem zmieniać świat finansów – dodaje Sikorski.

XTB

Dla ponad miliona obecnych klientów Zondy, kanadyjska ekspansja zaowocuje jeszcze lepszą płynnością rynków dostępnych na giełdzie, dzięki napływowi nowych użytkowników. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez Zondę będzie udostępnienie szerszego asortymentu usług takich jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe – zarówno dla firm, jak i inwestorów. Wdrożenie wszystkich tych funkcjonalności jest planowane jeszcze w tym roku.

18 stycznia 2022 roku oficjalnie wystartowała Akademia Zondy, który ma pomóc edukować Polaków i zwiększać ich wiedzę na temat cyfrowych aktywów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator giełda | kryptowaluty | Kurs hrywny | kurs jena do złotówki | mercator forum parkiet | lira turecka | jsw akcje notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCena ropy naftowej WTI spada w czwartek, Biden ostrzega Rosję przed odwetem NATO
Następny artykułEtna Capital coraz bliżej New Connect! Inwestorzy kupili pakiet kontrolny Cambridge Chocolate Technologies
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here