Naga MarketsŻona prezesa Aquatech sprzedała akcje i milczała, KNF zawiesza notowania5 sierpnia bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót na akcjach Aquatech na rynku NewConnect. Powodem skierowania żądania zawieszenia obrotu jest wystąpienie okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami ww. spółki z naruszeniem interesów inwestorów – informowała KNF w komunikacie z 12 sierpnia. Obecnie wiemy już, że przedmiotem zamieszania była sprzedaż sporych pakietów akcji przez Beatę Babińską – żonę prezesa spółki, bez odpowiednich komunikatów dla rynku.

  • Obrót na akcjach Aquatech Water jest zawieszony od 5 sierpnia br.
  • Powodem zawieszenia jest sprzedaż akcji przez żonę prezesa spółki, bez należytych komunikatów rynkowych.
  • Aquatech był do momentu zawieszenie jedną z najmocniej rosnących spółek z newconnectowej hossy.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Beata Babińska, żona prezesa Aquatech Water sprzedaje akcje spółki

W piątek, po zakończeniu giełdowej sesji, Aquatech opublikował komunikat związany ze sprawą ostatniego zawieszenia obrotu na akcjach spółki. Raport bieżący zawiera załącznik z czterema zawiadomieniami autorstwa Beaty Babińskiej, która informuje o schodzeniu poniżej kolejnych progów w akcjonariacie spółki. Pierwsze dotyczy zejścia poniżej 20% udziału w kapitale i dotyczy transakcji z okresu z przełomu kwietnia i maja. Przypomnijmy, że mowa o zawiadomieniu, które wpłynęło do spółki 21 sierpnia, czyli 3,5 miesiąca później. Poniżej 15% Babińska zeszła transakcjami przeprowadzonymi 5 czerwca, natomiast poniżej 10% transakcjami z 25 i 26 czerwca, a poniżej 5%. transakcjami z 7 lipca.

Akcjonariusze o transakcjach dowiedzieli się ze sporym opóźnieniem, co nie uciekło uwadze KNF, która zdecydowała się zawiesić notowania akcji AQT Water na rynku NewConnect. – Powodem skierowania żądania zawieszenia obrotu jest wystąpienie okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami ww. spółki z naruszeniem interesów inwestorów.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Zawieszenie obrotu na akcjach spółki najmocniej uderzy w akcjonariuszy mniejszościowych

Przez całe zamieszanie najbardziej ucierpieli akcjonariusze, którzy kupowali akcję nie mając wiedzy o transakcjach dokonywanych przez Babińską. Nie dość, że wokół spółki zrobiła się bardzo negatywna atmosfera, to jeszcze dodatkowo realnym obciążeniem wynikającym z zamieszania wokół żony Prezesa spółki było zawieszenie notowań z polecenia Komisji Nadzoru Finansowego. Należy się także spodziewać kar za całe zamieszanie. Wydaje się najbardziej prawdopodobne, że obciążone zostaną nimi konkretne osoby, które zawiniły, a nie spółka, to byłoby bowiem kolejnym ciosem wymierzonym w stronę akcjonariuszy, którzy już przecież ucierpieli przez dezinformację i zawieszenie handlu.

Notowania Aquatech Water zostały zawieszone w momencie, gdy kurs wynosił 51 zł. Akcje zyskały w ciągu blisko 2 miesięcy ponad 400%. Obecnie Teoretyczny Kurs Otwarcia, w przypadku odwieszenia notowań na walorach spółki wynosi 30 zł., co będzie stanowić o spadku przekraczającym 41%.

Notowania spółki Aquatech z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here