Naga MarketsŻółtodzioby i wyjadacze z GPW inwestują tak samo, badanie DM BOŚAnalitycy Domu Maklerskiego BOŚ, przeprowadzili badanie, mające na celu sprawdzenie, czy istnieje istotna różnica pomiędzy decyzjami inwestycyjnymi zestawiając osoby nie mające zbyt dużego doświadczenia z giełdą (nowy narybek) oraz osoby, które interesują się inwestycjami i aktywnie inwestują od dłuższego czasu (starzy inwestorzy). Wyniki badania są zaskakujące.

  • Typy inwestycyjne inwestorów z krótkim oraz długim stażem są bardzo podobne.
  • Największe spółki na GPW typami inwestycyjnymi w ostatnich miesiącach.
  • Kontrakty terminowe na WIG20 obiektem zainteresowań jedynie inwestorów z dłuższym stażem.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Zestawienie typów inwestycyjnych z ostatnich miesięcy

Badanie przeprowadzone przez Dom Maklerski BOŚ, pokazało, że typy inwestycyjne inwestorów z krótkim oraz długim stażem, w ostatnich miesiącach nie różnią się zbytnio. Jako inwestorów z krótkim stażem przyjęto osoby, które założyły rachunek po 1 marca 2020 roku, można zatem podejrzewać, że były one przyciągnięte do giełdy większymi ruchami na instrumentach finansowych spowodowane pandemią koronawirusa.

Zestawienie typów inwestycyjnych z miesięcy marzec-czerwiec 2020 r. Źródło: 300gospodarka.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Zestawienie pokazuje, że w poszczególnych miesiącach, w każdej z grup, największą popularnością cieszyły się największe spółki wchodzące w skład WIG20, takie jak: PKN Orlen, PKOBP, PZU czy CCC. Co ciekawe, obecnie największa spółka na warszawskim parkiecie: CD Projekt, nie cieszyła się największą popularnością. Mimo gamingowej hossy, z którą w ostatnich miesiącach mamy do czynienia, żadna inna spółka z indeksu WIG-Games nie pojawiła się w opisywanym zestawieniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here