Naga MarketsO godzinie 16-tej rynki poznały dane dotyczące podpisanych umów kupna domów ze Stanów Zjednoczonych za ubiegły miesiąc. Z kolei kwadrans przed tą publikacją poznaliśmy zmiany w aktywności gospodarczej w sektorze wytwórczym jednego z największych okręgów przemysłowych na świecie, który znajduje się w rejonie Chicago. Jak na te dane reaguje główna para walutowa?

Indeks podpisanych umów kupna domów

Jak informuje Krajowe Stowarzyszenie Agentów Nieruchomości w USA (National Association of Realtors) liczba zawartych, lecz jeszcze nie sfinalizowanych umów sprzedaży istniejących domów i mieszkań wzrosła w czerwcu o 1,5%.

Prognozy zakładały wzrost na poziomie 0,7%, natomiast biężący odczyt był ponad dwukrotnie wyższy. Warto dodać, że wzrost te pojawił się po trzech następujących po sobie miesiącach, gdzie indeks zniżkował.

Indeks Chicago PMI

Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród menadżerów logistyki przedsiębiorstw z rejonu Chicago udało się ustalić, że zmiany w aktywności gospodarczej pogorszyły się w stosunku do miesiąca poprzedzającego.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Obecny odczyt indeksu to 58,9, z kolei poprzednio odnotowano trzyletni szczyt na poziomie 65,7. Co, prawda analitycy nie spodziewali się tu wzrostu, jednak odczyt był jeszcze niższy od ich oczekiwań na poziomie 61,3.

źródło: tradingeconomics.com

Reakcja na Eurodolarze

W wyniku publikacji powyższy danych na parze walutowej EURUSD nie doszło do żadnej znaczącej reakcji. Kurs obecnie uwięziony jest między maksimami z końca ubiegłego tygodnia, a minimami dzisiejszej sesji.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Kontynuacja rozpoczętych po południu wzrostów doprowadzić powinna do ponownego testu obszaru oporu w okolicach 1.1761. Po jego ewentualnym przełamaniu otwarta zostanie droga do ostatnich maksimów na 1.1776. Z kolei ewentualne spadki mogą zostać ograniczone przez wsparcie w pobliżu 1.1724.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here