Naga MarketsPolski analityk ukrywający się pod nickiem NexusHash pozostaje byczo nastawiony w kontekście kursów kryptowalut. Uważa, że Bitcoin będzie zmierzał w kierunku swojego ATH – 20 000 USD.

Na starcie podsumowuje on to, co miało miejsce w ostatnich miesiącach:

“W grudniu mieliśmy ponowny retest poziomów 7200 USD (fibo 61.8 proc.) gdzie wyraźnie było widać strefę akumulacyjną. Starsi inwestorzy spieniężyli swoje zyski w starym roku podatkowym, a nowi rozpoczęli zakupy pod halving który nastąpi 25 maja 2020 r. Spowodowało to ponowne przebicie poziomów 10 tys. USD i dotarcie do oporu 10 500 USD, wynikłego z 2 letniego klina konsolidacyjnego.”

Bitcoin: korekta i nowe ATH

Co jednak wydarzy się w najbliższej przyszłości? W ostatnim czasie widzieliśmy – trwającą nadal – korektę na BTC. Dziś za 1 BTC płacimy ok. 8800 USD.

W kolejnych miesiącach spodziewam się drobnej korekty do 9000 USD [wpis pochodzi z 25 lutego – przyp. autora] i wspinania się w stronę poprzedniego ATH czyli 20 000 USD.”

Co zaś z altcoinami?

“Pozostałe altcoiny zgodnie z założeniem zaczęły przejmować dominacje bitcoina, zmniejszając jego udział w rynku z 67 proc. do 62 proc. Tendencja ta także powinna się utrzymać gdyż coraz częściej inne projekty mają realne zastosowanie jak choćby w branży DeFi (zdecentralizowane finanse) czy do budowania platform typu cross-chain. Te o najmocniejszych fundamentach i dużej społeczności w ciągu 2 miesięcy wzrosły średnio 2.5 raza. I nie jest to pusta pompa bez pokrycia wiele z nich przez 2 lata od poprzedniej hossy silnie pracowała nad rozwinięciem swoich produktów i technologii.”

Fundamenty

Zauważa też na fundamenty ewentualnej hossy:

“Jak możemy zauważyć wartość depozytów przekazanych do funduszu kryptowalutowego Grayscale w roku 2019 wyraźnie przebiła te z poprzednich lat. Największą aktywność odnotowano w trzech ostatnich miesiącach roku. Podobną sytuacją można było zaobserwować na rynku pozagiełdowym OTC i platformie Bakkt. Oznaczać to może tylko jedno dołek za nami i wszyscy gotowi są do kolejnej bańki podczas której Bitcoin osiągnie zakładane poziomy 100 000 USD.”

bitcoin kryptowaluty wykres grayscale

Bitcoin w czasie kryzysu

NexusHash zastanawia się też, jak kryptowaluty zadziałają w czasie kryzysu. Jest dobrej myśli:

“Ciężko stwierdzić jak bitcoin dokładnie zachowa się podczas głębokiego kryzysu światowej gospodarki, która wyraźnie spowalnia. Często reaguje on podobnie do złota, które ma status aktywa “safe haven” i “store of value” w trudnych czasach. Kiedy w styczniu doszło do napięć Iran-USA i realnego zagrożenia wojną kurs bitcoina poszybował kilkaset USD w górę. Podobnie w przypadku koronawirusa COVID-19 kiedy pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne, a chińska gospodarka została osłabiona z powodu kwarantanny ludności i zatrzymania części fabryk. Sytuacja na świecie robi się coraz bardziej niebezpieczna, wielu ekonomistów wieszczy początek super kryzysu, kapitał graczy coraz częściej płynie w kierunku złota które osiągnęło cenę 1600 USD notowaną ostatnio w 2013 roku. Wszystko wskazuje na to, że trafia on także na rynek kryptowalut, które mogą się stać najlepszą inwestycją nadchodzących kilku lat.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here