Naga MarketsZnany inwestor przegapił rajd notowań Tesli, teraz posiada bitcoinaAkcje Tesla Inc. zaliczyły niesamowitą zwyżkę notowań w 2020 roku, która kontynuowana była w pierwszych tygodniach 2021 roku, ale po wyznaczeniu szczytów wszechczasów zachowują się one dość mieszanie. Choć perspektywy rozwoju spółki wciąż są potencjalnie bardzo duże, to zdaniem Dennisa Lyncha, znanego inwestora słynącego z wielu sukcesów na rynkach, obecny moment nie jest dobry na inwestycję w walory Tesli.

Znany inwestor specjalizujący się w spółkach high-tech nie posiada już akcji Tesla Inc.

Tesla Inc. jest bez wątpienia pionierem rozwoju masowo produkowanych samochodów elektrycznych, ale zdaniem Dennisa Lyncha to nie jest już właściwa spółka do bycia przedmiotem inwestycji o charakterze high-growth.W wielu przypadkach, innowacje pomagają nam cieszyć się wyższą jakością życia i nie oznacza, że musi to być bezpośrednio związane z inwestycją lub spółką, która płynie zgodnie z pewnym nurtem. – stwierdził w czwartek Dennis Lynch, szef Counterpoint Global w Morgan Stanley Investment Management.

Zespół prowadzony przez Lyncha zarządza m.in. funduszem Morgan Stanley Institutional Inception Portfolio, który ma przeciętną roczną stopę zwrotu na poziomie 49,71% (stan na koniec sierpnia tego roku).

Lynch zaznaczył, że posiadał kiedyś akcje Tesli, ale jak sam twierdzi była to mała pozycja w celach spekulacyjnych, którą otworzył kilka lat temu. Wtedy, spółka zaczynała dopiero znacząco zwiększać swoje przychody.

Zespół zarządzany przez Lyncha sprzedał akcję trzy lata temu, więc… przegapił spektakularną zwyżkę notowań Tesli, która tylko w 2020 r. zapewniła wzrost o 743%.

Plus500

Jego zdaniem posiadanie akcji Tesli nie jest właściwym posunięciem, przynajmniej zgodnie z jego zasadami. Zwrócił uwagę, że problemem jest głównie to, że samochody oferowane przez spółkę Elona Muska są drogie, a sprzedaż pojazdów to ciężki kawałek chleba.

Co więcej Tesla potrzebuje często zastrzyku gotówki z rynków kapitałowych. To zdaniem Lyncha jest jak poleganie na pomocy innych w trudnych czasach – czasem taka pomoc może nie przyjść.

invest

 

Znany inwestor przegapił rajd notowań Tesli, teraz posiada bitcoina
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Gdy polegasz na rynku kapitałowym i marzysz o wielkich rzeczach, to jest naprawdę cienka linia między inspirowaniem ludzi, a składaniem obietnic, których nie da się zrealizować. – dodał.

Zobacz również: Tabletka na Covid-19 już blisko? Akcje kilku spółek mogą na niej zyskać

Owszem byliśmy w błędzie pod tym względem, że cena za akcję Tesli wzrosła od momentu sprzedaży ponadprzeciętnie. Ale sądzę, że jest to kwestia trudności wyboru kto okaże się tym ostatecznym zwycięzcą, który jest szczególnie trudny przy obecnych poziomach wyceny. – skomentował Dennis Lynch.

Co ciekawe, Lynch przyznał, że posiada aktualnie długa pozycję na bitcoinie. Jego zdaniem, jest to dobry instrument do dywersyfikacji, ponieważ BTC ma radzić sobie dobrze w sytuacji chaosu na rynkach. Jednym z głównych zagrożeń jest to, że rządy państw mogą zakazać użytkowania kryptowalut, ale i tak twierdzi on, że mała spekulacyjna pozycja jest warta ryzyka.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here