Naga MarketsZnany, rosyjski broker rynku pozagiełdowego z dość bujną przeszłością, który wciąż walczy o klienta oferując między innymi wyższą dźwignię finansową robi kolejny krok w kierunku szerszego otwarcia się na nowych użytkowników… podnosi i tak już imponującą dźwignię do jeszcze wyższych poziomów.


Interwencje ESMA uderzyły w rynek OTC

Zmiany regulacyjne w ostatnich latach były dla europejskich brokerów wyzwaniem. Na początku sierpnia 2018 roku ESMA, czyli Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, wprowadził bowiem w życie szereg interwencji produktowych na rynku OTC. Miały na celu ochronę konsumentów i ich kapitału, ale należy pamiętać, że przyczyniły się do zamieszania na rynku. ESMA obniżyła bowiem (ograniczoną wcześniej przez KNF dźwignię finansową do poziomu 1 do 100) do poziomu 1 do 30 na głównych parach walutowych.

Efekt był taki, że klienci zaczęli szukać wyższego lewara poza jurysdykcją UE, a rodzimi brokerzy byli narażeni na odpływ klientów. Zabrakło soli rynku, więc polski regulator zastosował unikatowe na skalę światową rozwiązanie – dał regulowanym domom maklerskim możliwość wsparcia swoich klientów w drodze do uzyskania statusu doświadczonego, uprawniającego do korzystania z wyższego lewara.

Aplari zaoferuje dźwignię na poziomie 3000:1

Wciąż nie jest to jednak poziom dźwigni finansowej, jaki byłby w stanie zadowolić wszystkich traderów. Wiele osób wciąż pamięta bowiem czasy, gdy popularni brokerzy oferowali lewar na poziomie 888L1, czy 1000:1.

Znana, rosyjska marka Alpari poinformowała, że już od 9 marca 2020 r. jej klienci handlujący głównymi parami walutowymi (Majors) na rachunkach ECN będą mieli do dyspozycji dźwignię finansową na poziomie 3000:1, co zdaniem brokera “pozwoli im działać z większym kapitałem (…) i doprowadzi do wzrostu opłacalności transakcji”.

Nowe wymogi dotyczące depozytu zabezpieczającego dla tej grupy instrumentów będą następujące:

Źródło: alpari.com

Przypomnijmy w tym miejscu, że wyższa dźwignia finansowa oznacza także wyższe ryzyko. Wykorzystując lewar na poziomie 3000:1 należy pamiętać, że nawet stosunkowo niewielka zmiana poziomu notowań w kierunku przeciwnym do założonego może doprowadzić do wyzerowania całego rachunku handlowego.

Warto także zaznaczyć, że Broker Alpari może zaoferować dźwignie finansową wyższą niż jego europejscy konkurencji, gdyż firma zrezygnowała z wszelkich europejskich regulacji i przeniosła się do Saint Vincent i Grenadyny (Saint Vincent and the Grenadines) – wyspiarskiego państwa na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności brokera, jego klienci będą zmuszeni dochodzić swych roszczeń u wybrzeży Ameryki Południowej.

Źródło: www.google.pl/maps


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKoronawirus na rynkach. Seria pytań i odpowiedzi już dzisiaj o 18:00
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, EUR/AUD, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here