Naga MarketsPisząc o Brexicie nie trudno jest porównać wydarzenia z piątku do tych z 15 stycznia 2015 roku. Ponownie byliśmy świadkami gigantycznej zmienności i podobnie jak wówczas, była ona źródłem pokaźnych zysków dla tych, którzy poprawnie zareagowali na sygnały płynące z rynku. Tym razem brokerzy byli jednak przygotowani na ekstremalne warunki handlu – czym niektórzy zdążyli się już pochwalić.


Kilkukrotnie informowaliśmy o przygotowaniach brokerów związanych z zaplanowanym na 23 czerwca referendum w Wielkiej Brytanii. Większe wymogi depozytowe oraz możliwe poszerzenie spreadów miały być sposobem na poradzenie sobie z ryzykiem, jakie niosło ze sobą to nieprzewidywalne wydarzenie.

Plus500 poinformował dziś swoich akcjonariuszy o rekordowo wysokich dochodach z marży jakie zaksięgował w wyniku piątkowego Brexitu. Sam tylko piątkowy handel przyniósł spółce zysk w wysokości 15% całego przychodu z minionego, 2015 roku. Dodatkowo, Plus500 poinformował o rekordowej liczbie nowych klientów. Przez cały piątek, aż 1600 osób zdeponowało środki handlowe na rachunkach Plus500, aby skorzystać z niewiarygodnej zmienności jakiej byliśmy wówczas świadkami. Całość oświadczenia w języku angielskim znajduje się na stronie brokera.

Akcje Plus500 na londyńskim parkiecie znajdują się w delikatnym trendzie zniżkowym. Wartymi odnotowania są luki jakie pojawiły się na wykresie (spadkowa w piątek, wzrostowa w poniedziałek). Po domknięciu dzisiejszej luki wszystko wskazuje na to, że wzrosty będą kontynuowane – świadczyć może o tym choćby ukształtowany na wykresie godzinowym pinbar:

PLUS500
Wykres Plus500 na platformie AMO

Multiplatformę oferującą 620 tys. instrumentów zapewnia Windsor BrokersConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here