Naga MarketsO godzinie 15:45 poznaliśmy odczyt opracowanego przez Markit wskaźnika PMI dla przemysłu. Kwadrans później na rynkach pojawiły się z kolei raport ISM, również przemysłowy. O tym jak wypadły wskazania wspomnianych raportów przeczytasz w poniższym tekście.

Przemysłowy PMI wskazuje na bardzo niskie tempo ekspansji

Indeks PMI obrazuje aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych. Obecny odczyt w wysokości 52,0 w niewielkim stopniu zawiódł oczekiwania rynków na poziomie 52,1. Dla przypomnienia, majowy odczyt uplasował się na poziomie obecnego konsensusu 52,7.

Jak widać na poniższym wykresie, liczby dotyczące przemysłowego PMI osuwają się od początku tego roku. Dodatkowo przemysłowy PMI za czerwiec wskazuje na najsłabsze tempo ekspansji od września ubiegłego roku.

Przemysłowy PMI | źródło: www.tradingeconomics.com

Odwrotna sytuacja w raporcie ISM

Raport ISM pokazuje o wiele lepszy obraz sytuacji niż w przypadku poprzedniego raportu. Tu oczekiwania na poziomie 55,2 zostały przebite, gdyż za czerwic odczyt wyniósł 57,8 wobec 54,9 poprzednio. Warto dodać, że jest to najlepszy wynik od sierpnia 2014-go roku.

Raport ISM | źródło: www.tradingeconomics.com

Osłabienie greenbacka

Jak widać na poniższym wykresie 30-minutowym, odczyty dla amerykańskiej gospodarki spowodowały wyhamowanie spadków na EURUSD. Pojawiła się pierwsza tak duża świeca popytowa podczas dzisiejszej sesji.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Ewentualna korekta spadków z wcześniejszych godzin sesji powinna napotkać na presję podaży w okolicach lokalnego oporu przy 1.1395, który wcześniej sprawdzał się w roli wsparcia.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here