Naga MarketsCiąg dalszy poszukiwań Satoshi’ego Nakamoto. Odkryto ponoć przekonujące dowody na to, że Craig Wright nie jest twórcą BTC. Porównując adres IP Satoshi’ego i własne świadectwo Wrighta o jego miejscu pobytu na początku 2009 r., badający temat odkryli, że w tym czasie obaj znajdowali się po przeciwnych stronach globu.

Saga Craiga Wrighta, jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w branży kryptowalut, nie dobiega końca. Od paru lat twierdzi on, że jest autorem White Paper i projektantem BTC. Jego zaangażowanie w to, by wszystkim udowodnić, że Satoshi to on (zdaniem niektórych to już szaleństwo), doprowadziło do tego, że stworzył on nawet swój fork bitcoina – bitcoin satoshi vision.

Nowe dowody?

W poście z 6 kwietnia Wright napisał o konfiguracji, z której korzystał podczas uruchamiania węzłów sieci BTC, a także o liczbie używanych maszyn i miejscu, w którym je trzymał. Przebywał ponoć na swoim ranczo w Bagnoo w Australii. Ponadto korzystał z domu w okolicach Sydney.

Zauważył, że udał się na swoje ranczo zarówno 3 stycznia, kiedy powstał blok genesis, jak i i parę dni później – 9 stycznia.

Jednak obecne badania pokazały, że lokalizacja Satoshi’ego Nakamoto w tym czasie nie znajdowała się w Australii. Twórca BTC odpalił blockchaina w Kalifornii.

Użytkownik Bounty Hunter z Twittera, powszechnie uważany za najlepszy autorytet w tej sprawie, jako pierwszy wskazał dokładną lokalizację Satoshi’ego Nakamoto, gdy ten startował z projektem. Na swoim blogu w 2016 r. naukowiec ujawnił dwa adresy IP używane do wysyłania i odbierania bitcoinów 10 stycznia 2009 r.

Jako że w tym czasie jedynymi osobami pracującymi nad projektem byli Hal Finney i  Satoshi Nakamoto, stosunkowo łatwo było ustalić, który z nich należał do tego drugiego.

Adres IP pokazał, że w tym czasie Satoshi był w Van Nuys w Kalifornii. Ponoć adres nie jest powiązany z węzłem wyjściowym VPN lub TOR.

 

Jak ponadto zauważył badacz, metadane z różnych wersji White Paper bitcoina ujawniły strefę czasową, w której działał Satoshi Nakamoto. Analiza czasów i częstotliwości jego aktywności online ujawniła, że ​​mieszkał w USA i mógł być studentem lub nauczycielem.

Wright to oszust?

 

Obecnie nie ma więc żadnych dowodów sugerujących, że Wright to Nakamoto. Nie podróżował też do USA w czasie, gdy Satoshi uruchamiał blockchaina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here