Naga Markets
Od lewej: Dominik Staroń, członek zarządu Aquatech i Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv

W środę, po godzinie 12 odbył się czat inwestorski z niedawno powołanym członkiem zarządu spółki Aquatech, Dominikiem Staroniem. Rozmowę poprowadził Krzysztof Kamiński, redaktor Comparic24.tv. Trwające 3 kwadranse spotkanie, wyjaśniło inwestorom wiele kwestii dotyczących bieżącej działalności spółki, perspektyw na przyszłość oraz niezamkniętych jeszcze spraw dotyczących czasu, kiedy spółka była zarządzana przez Wojciecha Babińskiego.

  • Dominik Staroń, nowy członek zarządu spółki ocenił bieżącą sytuację panującą w Aquatech Water.
  • Podczas czatu inwestorskiego odpowiedział na pytania gnębiące w ostatnich dniach akcjonariuszy spółki.
  • Walory Aquatech Water tracą w środę przed godziną 16 ponad 4%.Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Wiele nieścisłości związanych z przeszłością spółki Aquatech Water

Czat inwestorski rozpoczął się od pytania prowadzącego, dotyczącego spodziewanego terminu, w którym spółka opublikuje raport finansowy. Dominik Staroń stwierdził, iż w momencie, kiedy osoby obecnie zasiadające w zarządzie spółki nie mają pełnego dostępu do dokumentacji zebranej w przeszłości ale mającej wpływ na teraźniejszość i poniekąd na przyszłość spółki, ocena stanu jej działalności jest trudna, a cały proceder może potrwać. Zniknęła spora część materiałów z 2020 roku. Jednak po sporych rotacjach w strukturze zatrudnienia, w spółce pozostały też osoby będące w niej zatrudnione od lat i to one mają w dużej mierze pomóc w odbudowie pozycji Aquatech Water.

Staroń ocenił stan obecnej działalności Aquatech. Stwierdził, iż na ten moment spółka funkcjonuje bez zakłóceń. Istnieje szansa, iż obecni kontrahenci pozostaną w dalszym ciągu aktywni, możliwe jest także pozyskanie nowych klientów. Zasadnicze problemy pojawiają się w obszarze rachunkowości i finansów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż raporty publikowane przez spółkę na giełdzie, nie oddają jej rzeczywistego stanu finansowego. Jednym z najważniejszych zadań, z którymi zmaga się teraz Dominik Staroń, jest kwestia wyjaśnienia wszystkich nieścisłości powstałych w czasach, kiedy stanowisko Prezesa piastował Wojciech Babiński.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Walory Aquatech na dnie, spadek poniżej poziomu z początku roku

Ostatnie miesiące to czas, w którym walory Aquatech były jednymi z najaktywniejszych na całej giełdzie NewConnect. Jeszcze w maju bieżącego roku mogliśmy mówić o stagnacji na walorach, również skala sesyjnych obrotów była stosunkowo niewielka. Pierwsze ruchy na walorach spółki pojawiły się w momencie gdy coraz bardziej popularny stawał się program rządowy “Moja Woda”, na którym spółka miała zarobić krocie. Inwestorzy zaczęli masowo skupować akcje spółki, co sprawiło, że kurs akcji poszybował, zyskał ok. 500% w przeciągu 2 miesięcy.

Na początku sierpnia na rynek zaczęły spływać doniesienia o zbyciu sporych pakietów akcji przez osoby blisko związane z działalnością, jak się okazało, w komunikatach było sporo nieścisłości a dane nie do końca były zgodne z rzeczywistością. Obrót na walorach spółki został zawieszony przez Komisję Nadzoru Finansowego na blisko miesiąc. Po tym czasie, akcje zostały ponownie dopuszczone do obrotu, jednak kolejne doniesienia o sprzedaży wszystkich akcji przez prezesa spółki i jego żonę – głównych udziałowców, doprowadziły do tąpnięcia na walorach.

XTB
Notowania spółki Aquatech z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Obecnie kurs spadł do poziomu 6 zł. Jest już na poziomie niższym niż przed startem rozpoczętego w czerwcu rajdu. Władzę w spółce piastują nowe osoby, które mają nadzieję, że wyprowadzą działalność Aquetach Water na prostą i ponownie zyskają zaufanie inwestorów i nowych, potencjalnych klientów.

W środę, o godzinie 15:30 walory Aquatech tracą 4,69%, a kurs oscyluje w okolicach 6,1 zł. Obroty na walorach spółki dochodzą do poziomu 1,5 mln zł. co stawia je w czołówce małej giełdy NewConnect.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here