Naga MarketsNiedawny raport firmy ReportLinker dot. badań technologicznych pokazuje, że znaczenie technologii Blockchain w sektorze produkcyjnym w USA ma znacznie wzrosnąć w latach 2020-2025. 


Podczas przygotowywania raportu autorzy podzielili korzystanie z blockchaina według aplikacji, zastosowania końcowego i terytorium. Skoncentrowano się na rynkach energii, przemysłu, motoryzacji, farmaceutyków, przemysłu lotniczego i obronnego, żywności, napojów, tekstyliów i odzieży oraz innych sektorów.

Wzrosty, wzrosty i wzrosty

Zgodnie z badaniem, inwestycje związane z Blockchain na rynku produkcyjnym mają wynieść 30 milionów USD do roku 2020. Mają też siągnąć roczny wzrost w wysokości 80 procent. Tym samym liczba ta może osiągnąć poziom 566 milionów USD do roku 2025.

Zgodnie z raportem, Blockchain uprości procesy biznesowe i zapewni przejrzystość oraz niezmienność, eliminując przy tym pośredników w logistyce i łańcuchach dostaw. Autorzy podają też kilka czynników napędzających wzrost. Wśród nich najważniejszy jest rozwój rozwiązań typu “blockchain-as-a-service” (BaaS) dla przedsiębiorstw oraz znaczący wzrost inwestycji typu venture capital i Initial Coin Offerings (ICO).

Blockchain a gospodarka

Jednak w sprawozdaniu stwierdza się też, że niepewna sytuacja regulacyjna i brak jednolitego zestawu norm powstrzymują rozwój łańcucha bloków na rynku produkcyjnym.

Fundacja MAPI, która prowadzi badania i wydaje zalecenia polityczne dotyczące warunków amerykańskiego sektora produkcyjnego, podała w marcu, że od stycznia 2018 r. produkcja przemysłowa była o 4,7 procent niższa niż w grudniu 2007 r. Pomimo kryzysu MAPI prognozuje jednak, że sektor wytwórczy w USA odzyska pełną wartość produkcji do kwietnia 2019 roku.

W sierpniu badanie Deloitte wykazało, że rozproszona technologia zyskuje znaczącą siłę napędową na poziomie wykonawczym przedsiębiorstw w różnych branżach. 74 procent respondentów ankiety stwierdziło, że ich zespoły zarządzające uważają, że ​​istnieje “przekonujące uzasadnienie biznesowe” w zakresie stosowania blockchaina. 34 procent twierdzi, że niektóre formy wdrożenia blockchain były już w fazie rozwoju w ramach organizacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here