Naga MarketsNotujące w ostatnich dniach silne wzrosty USDCAD ma szansę na korektę po tym jak najnowsze dane dotyczące bilansu handlowego Kanady okazały się bardziej pozytywne od prognozowanych. Sęk w tym, że identyczne dane opublikowane zostały przez amerykańskie Bureau of Economic Statistics. 


Eksport na poziomie 51,27 mld USD oraz import w wysokości 51,38 mld USD – tak przedstawiają się ostateczne wyliczenia lipcowego bilansu handlowego w Kanadzie. Różnica w tych wartościach (-0,11 mld USD), choć wciąż wskazuje na deficyt w wymianie z zagranicą okazuje się być niższa niż oczekiwali tego ankietowani przez Bloomberg analitycy. Trend spadkowy w poziomie deficytu w kanadyjskim handlu międzynarodowym utrzymuje się od lipca 2017. Przed rokiem wskaźnik ten sięgał niemal 3 miliardów dolarów, a dzisiejszy odczyt jest najwyższym od marca zeszłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lepiej również w Stanach

Równolegle do danych z Kanady zapoznaliśmy się z najnowszą publikacją amerykańskiego BEA. Dowiadujemy się z niej, że deficyt w handlu międzynarodowym Stanów Zjednoczonych sięgnął 50,1 mld USD i był o niemal pięć miliardów większy niż przed miesiącem. Nie ma tego złego… – można rzec porównując rzeczywisty odczyt wskaźnika z prognozami analityków. Ci szacowali bowiem, że dług USA w wymianie z zagranicą sięgnie 50,3 mld USD. Dzisiejszy odczyt jest trzecim raportem z rzędu informującym nas o wzroście amerykańskiego deficytu w handlu międzynarodowym.

Reakcja rynku

USDCAD

Bykom nie udało się pokonać oporu w rejonie 1,3200 do którego cena dotarła już wczoraj, 4 września. USDCAD od ostatnich dni lipca notuje silne wzrosty, a w ciągu czterech ostatnich sesji para wzrosła o niemal 2,2%. Popołudniowa publikacja bilansów handlowych nie wywołała większych ruchów na wykresie, a para wciąż pozostaje w wąskim na około 40 pips przedziale zmienności:

EURCAD

Popularny cross dolara kanadyjskiego porusza się podobnie jak USDCAD notując od połowy lipca wzrost o ponad 3%. Dzisiejsza publikacja kanadyjskiego bilansu handlowego najwyraźniej zadziałała odwrotnie niż mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ cross wybija górą formację trójkąta, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów i testu okolic 1,5300.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here