Naga MarketsBNP-Paribas-logoJuż jutro poznamy jedne z ważniejszych danych makroekonomicznych z Stanów Zjednoczonych. Raport non-farming payrolls, czyli potoczne payrollsy zostanie opublikowany w piątek o godzinie 14:30. Analitycy na rynkach dopatrują się oznak niepokoju, natomiast Ci z BNP Paribas dzielą się mierzeniami swojego modelu quant.


Pomimo faktu, że prognozy rynkowe dotyczące jutrzejszych payrollsów są wciąż niższe niż ostatni odczyt, to warto zauważyć fakt, że z biegiem czasu poprawiły się one i w tym momencie kształtują się na poziomie 202 tysięcy.

Narzędzia używane przez bank wskazują na całkiem sporą liczbę krótkich pozycji na EUR/USD, być może będących wczesną reakcją na jutrzejsze dane. Również rentowności amerykańskich obligacji skarbowych z miesiąca na miesiąc spadają – obecne poziomy dwulatek odpowiadają zeszłorocznym prognozom naszych analityków – chwali się BNP Paribas.

chartModel STEER używany przez bank do wyceny instrumentów finansowych wskazuje, że obecnie sprawiedliwy poziom EUR/USD to okolice 1.1346. Gdy para znajduje się powyżej tego poziomu, prawdopodobieństwo spadków rośnie.

Wykorzystaj modele quant w swoim własnym handlu – sprawdź narzędzia dostępne w ofercie FxPro

Biorąc pod uwagę również jutrzejszy raport non farming payrolls, który prawdopodobnie okaże się kolejnym odczytem na słusznym poziomie dwustukilkunastu tysięcy, analitycy BNP Paribas zalecają krótką sprzedaż EUR/USD.

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here