Naga Markets

Zmienny rynek wymaga uwagi tradera: kluczowe bywa to jedno proste narzędzieTrading to fach wymagający kunsztu, właściwego przygotowania i zestawu odpowiednich narzędzi, wśród których są m.in. sprawna platforma, zestawy wskaźników, rozbudowane wykresy czy… kalendarz makroekonomiczny. Przygotowanie do nadchodzących rynkowych wydarzeń często bywa kluczowe.

Co to jest kalendarz makroekonomiczny?

Wielu traderów używa kalendarza ekonomicznego jako przydatnego harmonogramu, aby pomóc im w przewidywaniu, kiedy nastąpią ważne ruchy na rynku. Choć w niektórych przypadkach analiza techniczna może okazać się pożyteczna sama w sobie, to kluczowe wydarzenia często stają się momentami zwrotnymi, które kształtują kierunek rynku i ważne trendy.

Mowa tutaj o np. decyzjach banków centralnych, publikacjach danych o inflacji lub wzroście gospodarczym czy choćby zmianie poziomu rezerw ropy. Wydarzenia i publikacje danych warto zatem obserwować w sposób uporządkowany oraz przygotować się na nie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zapewnić może to właściwy kalendarz makroekonomiczny. Jego potencjał śledzenia danych historycznych i odnajdywania trendów może być potężnym narzędziem w arsenale tradera, o ile jest  używany adekwatnie i w granicach jego możliwości.

Zobacz:  Vantage – co to za broker?

Kalendarz makroekonomiczny dostarcza również danych na temat wydań z przeszłości i pokazuje dynamikę wskaźników ekonomicznych poprzez wykresy historyczne. Jest to szczególnie ważne i umiejętnie przygotowane w przypadku kalendarza ekonomicznego brokera Vantage Markets.

Przykład informacji kalendarza makroekonomicznego Vantage Markets na przykładzie danych o inflacji CPI we Włoszech. Źródło: Vantage Markets.

Interfejs kalendarza Vantage jest relatywnie prosty, a wybór konkretnego zbioru danych poprzez kliknięcie na nie odsłania kolejne okno z wyjaśnieniami, definicjami, poprzednimi wartościami, wykresami i innymi. Kalendarz ten dostępny jest po wejściu na stronę internetową brokera Vantage Markets.

Zobacz stronę w Vantage Markets

AVA Trade

To zestaw akcesoriów, który obejmuje główne publikacje ekonomiczne i wydarzenia z wielu krajów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji i Oceanii. Dane przedstawiają rzeczywiste, prognozowane i poprzednie wartości, a także często oczekiwany wpływ na rynek, co sprawia, że jest to pomocne narzędzie dla każdego, kto chce pozostać na szczycie bieżących wydarzeń lub wzbogacić swoją strategię handlową o analizę fundamentalną.

Inwestowanie wiąże się jednak z ryzykiem. Należy o tym pamiętać, także w przypadku używania kalendarza makroekonomicznego. Choć publikowane dane są rzeczywiste, to ich interpretacja może niekiedy prowadzić do błędnych wniosków.

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 16 stycznia 2023: Ropa Brent, USD/JPY
Następny artykułIle kosztuje euro 17.01.2023? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) we wtorek
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here