Naga MarketsZmienność to główna zaleta bitcoina (BTC), uważa Raoul PalZmienność bitcoina (BTC) jest jedną z jego najatrakcyjniejszych cen, ponieważ to właśnie ona daje kryptowalucie możliwość wykładniczych wzrostów, stwierdził w rozmowie z agencją prasową Reutera związany w przeszłości z Goldman Sachs inwestor Raoul Pal, a obecnie osoba aktywnie promująca cyfrowe aktywa.

  • Zdaniem Pala, bitcoin może kosztować w przyszłości milion dolarów
  • Inna z jego śmiałych prognoz zakłada, że kurs BTC do czerwca bieżącego roku będzie wynosił ponad 100 tys. dol.
  • Oprócz bitcoina inwestuje również w ether, a część portfela przeznacza na inwestycje w alternatywne aktywa cyfrowe

Bitcoin jest bardzo zmienny, jednak to jego największa zaleta

– Ludzie muszą nauczyć się dostosowywać do aktywów, które są tak zmienne, mają tak duży wzrost ryzyka i zysku – powiedział Pal podczas Reuters Global Markets Forum w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rezydujący na Kajmanach były menedżer funduszu hedgingowego powiedział, że ma zdywersyfikowany portfel aktywów kryptowalutowych, który obejmuje giełdy, zdecentralizowane finanse (DeFi) i tokeny społecznościowe.

– Prawdopodobnie w tej chwili jestem w 50% w bitcoinie, 30% w etherze i 20% w alternatywnych tokenach, aby spróbować zachować równowagę w całej przestrzeni, ponieważ tak naprawdę nie wiem, co wygra, a co nie – dodawał znany inwestor.

Bitcoin w momencie pisania tego artykułu tracił 2,8% kosztując 55 946 dol. na giełdzie Bitstamp, a ether spadał o prawie 3,0% do 2259 dol.

Pal powiedział, że miał niewielką ekspozycję na opartą na memach kryptowalutę Dogecoin. Wzrost cen o 8000% w tym roku sprawił, że Dogecoin, uruchomiony jako krytyka szału kryptowalutowego z 2013 roku, wyprzedził bardziej powszechnie stosowane kryptowaluty, takie jak Litecoin i na krótko chwilę Tether, stając się szóstą co do wielkości monetą. Na giełdzie Binance przez chwile kosztował nawet 45 centów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Raul Pal wierzy w dalsze wzrosty kursu BTC

Pal powiedział, że zwiększone regulacje i niepewność mogą popchnąć bitcoina niżej.

Myślę, że istnieje negatywna narracja, która może się wydarzyć, w której widzimy więcej ryzyka wraca na rynki. Nie sądzę jednak, żeby ktokolwiek od strony regulacyjnej miał zamiar zatrzymać tę przestrzeń. Rządy w końcu znajdą równowagę i zapewnią właściwe ramy legislacyjne – komentował Paul.

Wzrosty 6 największych kryptowalut od początku roku. Źródło: Reuters

Pal powiedział również, że Tether ominął już swoją pierwszą przeszkodę regulacyjną, a następną będzie uruchomienie cyfrowych walut przez różne banki centralne.

Pal spodziewa się, że Europejski Bank Centralny i amerykańska Rezerwa Federalna wprowadzą swoje cyfrowe waluty w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, a Indie również “szybko” poruszą się w tej przestrzeni. Indie mają już “dość zaawansowane” mechanizmy płatności cyfrowych, powiedział.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rynek kryptowalut | prognozy dolara | pgnig kurs akcji | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | dolar notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here