Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Hurra! Po tygodniach posuchy na rynki powraca zmienność. Po rekordowo niskich poziomach VIX przez większość czerwca, koniec miesiąca mocno zaskakuje. Coś w końcu się dzieje. Pytanie tylko, do dokładnie? 


Indeks VIX (volatility index) z czerwca tego roku przypomina puls. Ostatni skok zmienności udowadnia, że rynki faktycznie wciąż żyją:

Te piętnaście punktów nie jest co prawda niczym szczególnym, dzień po brytyjskim referendum czy po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych VIX znajdował się odpowiednio na poziomie 25 oraz 22 punktów. Rekordowy szczyt ustanowiony został podczas ostatniego kryzysu finansowego – wówczas indeks sięgał niemal 60 punktów. Mimo wszystko nawet te 15 punktów wciąż jest lepszą sytuacją niż dotychczasowa gdy VIX pozostawał na jednocyfrowym poziomie.

Co się dzieje? 

W skrócie? IT.

Wykorzystaj zmienność indeksów na platformie eToro

Akcje amerykańskich spółek technologicznych zauważalnie odrabiają straty. Sytuacja w minionym miesiącu wciąż jest daleka od idealnej, ale jeśli spojrzymy szerzej na indeks Nasdaq zobaczymy jak daleko zaszliśmy od początku 2016 roku:

Ostatnie spadki wyceny sektora zwróciły uwagę naszych najlepszych inwestorów:

Gdzie podąża kapitał? 

Pieniądze ciągną do pieniędzy. Sektor finansów w Stanach pnie się do góry pomimo czerwieni jaka rozlewa się na szerokim rynku:

Dzisiejszy dzień z pewnością będzie ciekawy. W momencie gdy VIX zaczyna rosnąć, a kalendarz makroekonomiczny jest pełen, wówczas można stworzyć solidne podstawy do dalszych ruchów w przyszłym tygodniu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here