Naga MarketsWielu inwestorów może być sfrustrowanych brakiem zmienności na notowaniach Bitcoin w ostatnich miesiącach. Duże ruchy procentowe, zarówno w górę, jak i w dół, które wystąpiły w drugiej połowie 2017 r. i pierwszych kilku miesiącach 2018 r., zanikły. W rzeczywistości w maju tygodniowy barometr zmienności Bitcoin spadł poniżej 3% i był najniższy od roku, pokazując, jak znacznie zmalały codzienne ruchy cen kryptowalut.

Ale to wszystko zmieniło się w zeszły weekend – zmienność powróciła! Wiadomość o włamaniu do południowokoreańskich giełd zatrzęsła rynkiem. W tym tygodniu cena bitcoina była o prawie 1000 USD niższa niż w piątek.

Jak na razie zauważyliśmy pewne spowolnienie na początku tego tygodnia – ale to wciąż sprawia, że czeka nas kilka następnych interesujących tygodni. ATH Bitcoina to grudzień ubiegłego roku, kiedy cena osiągnęła 20 000 $. Przecena z tych poziomów doprowadziła cenę BTC na początku lutego br. do 5 900 USD. Co ciekawe, od tego czasu poziom ten nie został przełamany. Cena lekko odbiła w marcu, ale wróciła do 6400 $.

Wielkim pytaniem dla Bitcoina jest teraz – co sprawia, że następne tygodnie są tak ciekawe – czy obszar pomiędzy 5,900 $ i 6,400 $ będzie znów wsparciem dla BTC. Jest to schemat występujący na wszystkich rynkach finansowych – ceny osiągają poziom, na którym uczestnicy rynku uważają ,że instrument osiągnął “uczciwą wartość”. W kategoriach laika uważa się, że instrument został wyprzedany i kupujący wchodząc podnoszą cenę wyżej.

Obecnie Bitcoin jest najbliżej tej strefy od dwóch miesięcy. Podczas gdy niestabilność w weekend może zostać uznana za coś nadzwyczajnego spowodowane wspomnianym włamaniem na giełdę, jeśli historia się powtórzy, może to być szansa na kupowanie dla tych, którzy wierzą, że ta stara strefa wsparcia utrzyma się.

Oczywiście potrzebujemy również scenariusza na wypadek przełamania tej strefy wsparcia. Tradycyjnie takie przebicie strefy wsparcia postrzegane jest jako oznaka słabości. Istnieje wyraźna strefa, w której poprzednio kupujący wkroczyli do akcji i podwyższyli kurs – jeśli rynek przez nią się przebija wygląda na to, że sentyment się zmienił. Obszar, w którym dany rynek był postrzegany jako “okazja”, tym razem nie jest w stanie wesprzeć ceny.

Tak czy inaczej, włamanie na giełdę z pewnością sprawiło, że Bitcoin jest nieco bardziej interesujący niż w ostatnim czasie – a traderzy będą skupiać swoja uwagę na strefę 5900 do 6400 USD, aby sprawdzić, czy ponownie wytrzyma napór sprzedających (lub użyć ulubiony zwrot kryptotraderów – HODL ..)


capital.com logo boker forexCapital.com jest start-upem Fintech, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, aby zapewnić najwyższą jakość transakcji. Dzięki inwestycji w wysokości 25 milionów dolarów amerykańskich i rosnącej bazie klientów, Capital.com ma obecnie 17 000 aktywnych użytkowników dziennie. Capital.com ma biura w Limassol, na Cyprze, w Londynie, Wielkiej Brytanii, Gibraltarze i Mińsku na Białorusi. Firma rozwija oprogramowanie w środowisku transakcyjnym, w tym aplikację Capital.com o tej samej nazwie i dodatkową aplikację edukacyjną Investmate.

Firma jest licencjonowana przez CySEC, licencja 319/17. Handel jest ryzykowny i możesz stracić cały zainwestowany kapitał.Więcej informacji można znaleźć na stronie https://capital.com/

Śledź nas na Twitterze, LinkedIn i Facebooku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here