Naga Markets

orzełNa grudniowym posiedzeniu Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła, że ​​wyjdzie z luzowania ilościowego do wiosny 2022 r., a następnie podniesie swoje podstawowe stopy procentowe. Jednak zdaniem analityków Natixis to, co zrobi Fed, nie będzie miało wpływu na rosnącą presję inflacyjną. Jednocześnie wygląda na to, że 2022 nie będzie spokojniejszy niż 2021, i to nie tylko ze względu na skutki lockdownów, ale także z powodu wielkiego oddzielenia polityki pieniężnej między Zachodem, a Wschodem.

  • Rynki finansowe dochodzą do wniosku, że długoterminowe stopy procentowe nie wzrosną znacznie, a realne długoterminowe stopy procentowe pozostaną ujemne
  • Popyt na towary i usługi będzie nadal stymulowany przez politykę pieniężną, co oznacza, że ​​polityka pieniężna tak naprawdę nie walczy z inflacją
  • Większa zmienność kursów walutowych wydaje się gwarantowana w 2022 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Fed: Bardziej restrykcyjna polityka monetarna nie obniży inflacji – Natixis

Fed przestanie zwiększać wielkość swojego bilansu i podniesie swoje kluczowe stopy procentowe w 2022 roku. Rynki oczekują jednak, że w średnim okresie wyniosą one tylko 2 do 2,5%.Biorąc pod uwagę wielkość zakupów obligacji amerykańskich przez nierezydentów, ogromne zasoby obligacji Fed i skromny końcowy poziom krótkoterminowych stóp procentowych, długoterminowe stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną na niskim poziomie (około 2% na koniec 2022 r.) – napisano w raporcie.

Rynki finansowe dochodzą również do wniosku, że długoterminowe stopy procentowe nie wzrosną znacznie, a realne długoterminowe stopy procentowe pozostaną ujemne. Jeśli realne krótkoterminowe i długoterminowe stopy procentowe pozostaną ujemne przez kilka lat, warunki monetarne pozostaną ekspansywne.

Oznacza to, że popyt na towary i usługi będzie nadal stymulowany przez politykę pieniężną, co oznacza, że ​​polityka pieniężna tak naprawdę nie walczy z inflacją – dodano.

Zdaniem ekspertów aby polityka pieniężna naprawdę zwalczała inflację, realne długoterminowe stopy procentowe musiałyby wzrosnąć, co wymagałoby znacznie wyższej wartości końcowej stopy funduszy federalnych (powyżej 3%, jeśli uważamy, że inflacja powróci do 3% w USA) i znaczne zmniejszenie wielkości bilansu Fed.

Rozdzielenie monetarne między Zachodem, a Wschodem wzmocni dolara – Natixis

Nie był to łatwy rok, pomimo silnego wsparcia fiskalnego i monetarnego dla gospodarek dotkniętych lockdownem, zwłaszcza w świecie zachodnim. W opinii analityków Natixis nie wygląda na to, że 2022 będzie spokojniejszy niż 2021, i to nie tylko ze względu na skutki lockdownów, ale także z powodu wielkiego rozdzielenia polityki pieniężnej między Zachodem, a Wschodem.

Wydaje się, że rok 2022 będzie charakteryzował się dużą rozbieżnością polityki pieniężnej pomiędzy kluczowymi Zachodnimi bankami centralnymi, a tymi na Wschodzie. Takie rozdzielenie monetarne ma ważne konsekwencje – mianowicie wzrost kosztów finansowania w wyniku wycofania bodźców monetarnych na Zachodzie może jeszcze bardziej spowolnić wzrost gospodarczy. Jest to szczególnie problematyczne, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany dotyczące obostrzeń pod względem ograniczonej mobilności transgranicznej, ale także krajowej – wskazano w raporcie.

W ocenie strategów wyższy koszt finansowania na Zachodzie, a zwłaszcza w USA, powinien pobudzić apetyt międzynarodowych inwestorów, zwiększając przepływy portfelowe do USA i wspierając silnego dolara w porównaniu z juanem i jenem.

Mówiąc ogólniej, wydaje się, że większa zmienność kursów walutowych w 2022 r. jest gwarantowana na podstawie takiej rozbieżności w polityce pieniężnej – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułEthereum (ETH) w gronie najciekawszych wykresów tygodnia według XTB
Następny artykułUWAGA! Aż 15 nowych podmiotów na liście ostrzeżeń KNF
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here