Naga MarketsZaplanowane na jutro głosowania w brytyjskim parlamencie dotyczące sprawdzenia, za jakim kształtem relacji z UE chcą opowiedzieć się posłowie. W grę wchodzi również sprawdzenie poparcia dla głosowania za drugim referendum.

Ze względu na to, że premier Theresa May traci kontrolę nad procesem przeprowadzenia Brexitu oraz jego kształtu, a także niewiadomym staje się rezultat jutrzejszych głosowań, inwestorzy zaczęli wyceniać ponownie bardzo dużą zmienność dla notowań funta w krótkim terminie. Krzywa pozostaje jednak odwrócona.

Na krótkim końcu krzywej zmienności dla GBPUSD obserwujemy wzrost do poziomu 17 proc. dla opcji jednodniowych, co przekładać się może na zmienność około 140-150 pipsów podczas jutrzejszej sesji:

Implikowana zmienność dla opcji na GBPUSD w różnych terminach zapadalności. Źródło: investing.com. Opracowanie własne.
Implikowana zmienność dla opcji na GBPUSD w różnych terminach zapadalności. Źródło: investing.com. Opracowanie własne.

Co więcej wzrósł popyt na opcje PUT, których kupno może chronić inwestorów przed spadkiem wartości funta brytyjskiego. Jeszcze tydzień temu, dla opcji zapadających w terminie tygodnia, przewaga opcji PUT wynosiła 30 pb. na opcjami CALL. Obecnie są to 144 pb.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że po terminie zapadalność w postaci jednego miesiąca zmniejsza się ekspozycja na opcje PUT, inwestorzy mogą wyrażać poglądy hedgingowe na temat ryzyka Brexitu, a nie zakładać swobodny spadek kursu funta szterlinga w drugim kwartale. Innymi słowy obawy o funta mogą być na tę chwilę krótkotrwałe.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here