Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Kurs pary walutowej GBPUSD obraca się wokół obszaru 1,30 od połowy października, a wykresy techniczne sugerują, że może szybko dojść do eksplozji zmienności. Dodatkowo według analityków Rabobanku Bank Anglii obniży stopy procentowe dwukrotnie w 2020 roku.


Kurs GBPUSD: Technika sugeruje, że może powstać potencjalnie wybuchowy ruch – Rabobank

Akcja cenowa sugeruje, że kurs ​​GBPUSD jest w okresie konsolidacji. Ruch w obu kierunkach jest ograniczony przez dwie linie trendowe tworzące trójkąt. Zbieżność tych linii trendu można porównać do ściskania sprężyny, dopóki rynek nie będzie w stanie jej utrzymać i uwolniona zostanie sprężona energia. Neutralny wskaźniki pędu (RSI) jest prawie w połowie zakresu 30-70, co przypomina spokój przed burzą. Zasadniczo para GBPUSD może wykreować potencjalnie wybuchowy ruch w nadchodzących tygodniach – być może na przełomie stycznia i lutego – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę, że symetryczny trójkąt jest wzorem kontynuacji trendu, szanse są na korzyść wybicia górą w kierunku najwyższego poziomu z grudnia na poziomie 1,3514. Z drugiej strony, spadek poniżej wsparcia linii trendu na poziomie 1,2988 byłby w ocenie analityków niedźwiedzim sygnałem dla „kabla” i sprzyjałaby deprecjacji funta w kierunku listopadowego minimum na poziomie 1,2769.

Patrząc z bardzo szerokiej perspektywy, warto zauważyć, że para GBPUSD wykazuje tendencję spadkową od 2008 r., co ilustruje wykres miesięczny. Kabel musiałby znaleźć się znacznie powyżej obszaru 1,40-1,44, aby przyjąć długoterminowy trend wzrostowy. Jeśli Zjednoczone Królestwo opuści UE bez żadnych umów handlowych pod koniec 2020 r., kurs GBPUSD prawdopodobnie powróci do obszaru wsparcia około 1,22 – dodano.

Siedziba Banku AngliiNaszym zdaniem BoE prawdopodobnie obniży stopy procentowe dwa razy w tym roku. Potwierdza to nasz centralny pogląd, że GBPUSD prawdopodobnie będzie notowany poniżej poziomu 1,30 zarówno w widoku 3, jak i 6 miesięcy. Nasza prognoza, że „​​kabel” zakończy rok wyżej, zakłada, że ​​przyszłe rozmowy w sprawie porozumienia między UE, a Wielką Brytanią osiągną postęp do końca 2020 roku. Jednak technika przedstawia kontrastowy obraz – podsumowano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here