Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Kurs pary walutowej GBPUSD obraca się wokół obszaru 1,30 od połowy października, a wykresy techniczne sugerują, że może szybko dojść do eksplozji zmienności. Dodatkowo według analityków Rabobanku Bank Anglii obniży stopy procentowe dwukrotnie w 2020 roku.


Kurs GBPUSD: Technika sugeruje, że może powstać potencjalnie wybuchowy ruch – Rabobank

Akcja cenowa sugeruje, że kurs ​​GBPUSD jest w okresie konsolidacji. Ruch w obu kierunkach jest ograniczony przez dwie linie trendowe tworzące trójkąt. Zbieżność tych linii trendu można porównać do ściskania sprężyny, dopóki rynek nie będzie w stanie jej utrzymać i uwolniona zostanie sprężona energia. Neutralny wskaźniki pędu (RSI) jest prawie w połowie zakresu 30-70, co przypomina spokój przed burzą. Zasadniczo para GBPUSD może wykreować potencjalnie wybuchowy ruch w nadchodzących tygodniach – być może na przełomie stycznia i lutego – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę, że symetryczny trójkąt jest wzorem kontynuacji trendu, szanse są na korzyść wybicia górą w kierunku najwyższego poziomu z grudnia na poziomie 1,3514. Z drugiej strony, spadek poniżej wsparcia linii trendu na poziomie 1,2988 byłby w ocenie analityków niedźwiedzim sygnałem dla „kabla” i sprzyjałaby deprecjacji funta w kierunku listopadowego minimum na poziomie 1,2769.

Patrząc z bardzo szerokiej perspektywy, warto zauważyć, że para GBPUSD wykazuje tendencję spadkową od 2008 r., co ilustruje wykres miesięczny. Kabel musiałby znaleźć się znacznie powyżej obszaru 1,40-1,44, aby przyjąć długoterminowy trend wzrostowy. Jeśli Zjednoczone Królestwo opuści UE bez żadnych umów handlowych pod koniec 2020 r., kurs GBPUSD prawdopodobnie powróci do obszaru wsparcia około 1,22 – dodano.

Siedziba Banku AngliiNaszym zdaniem BoE prawdopodobnie obniży stopy procentowe dwa razy w tym roku. Potwierdza to nasz centralny pogląd, że GBPUSD prawdopodobnie będzie notowany poniżej poziomu 1,30 zarówno w widoku 3, jak i 6 miesięcy. Nasza prognoza, że „​​kabel” zakończy rok wyżej, zakłada, że ​​przyszłe rozmowy w sprawie porozumienia między UE, a Wielką Brytanią osiągną postęp do końca 2020 roku. Jednak technika przedstawia kontrastowy obraz – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here