Naga MarketsZmienność Bitcoina na 6-letnim szczycie. Wzrost zainteresowania BTC przed halvingiemDane zebrane przez Blockforce Capital wskazują na znaczny wzrost zmienności Bitcoina w marcu. Wiąże się to z wyprzedażą na globalnych rynkach, która dotknęła także BTC. Z kolei dane z Google Trends wskazują na wzrost zainteresowania halvingiem najstarszej kryptowaluty zaplanowanym na maj, który może doprowadzić do wzrostu cen.

  • 30-dniowa zmienność na koniec marca osiągnęła poziom 167,24%
  • Status Bitcoina jako bezpiecznej przystani został zakwestionowany
  • Fraza “Bitcoin halving” na nowym szczycie wyszukiwań w Google Trends
  • Zainteresowanie halvingiem może wzrosnąć jeszcze w tym tygodniu

Zmienność BTC najwyższa od stycznia 2014 roku

30-dniowa zmienność Bitcoina osiągnęła 31 marca poziom 167,24%, najwyższy od stycznia 2014 r. W przypadku zmienności 60-dniowej, dane z Blockforce Capital wskazują na osiągniecie 122,95%, co stanowi drugą najwyższą wartość od lutego 2014 roku.

Zmienność na BTC pojawiła się wraz z wyprzedażą na globalnym rynku akcji. Podważyło to rzekomy status Bitcoina jako bezpiecznej przystani.

Jak widać na wykresie dziennym BTCUSD, notowania od szczytu z lutego osunęły się o blisko 63% Lwia część tych spadków miała miejsce w marcu. Na giełdzie Gemini najtaniej w tym roku Bitcoin był po nieco ponad 3901 dolarów.

Kurs BTCUSD na giełdzie Gemini
Kurs BTCUSD na giełdzie Gemini

Według Nicholasa Pelecanosa z NEM Ventures, skorelowany ruch spadkowy na Bitcoinie spowodowany był ogromnym kryzysem płynności wywołanym przez inwestorów sprzedających akcje z powodu pandemii koronawirusa.

Halving popularny w Google Trends. Umocni kurs Bitcoina?

Halving, czyli podział nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoina ma mieć miejsce za około 35 dni. Nagroda za wydobycie zmniejszy się z obecnych 12,5 BTC do 6,25 BTC. Niektórzy inwestorzy są przekonani, że halving spowoduje wzrost notowań największej kryptowaluty, ponieważ spadek podaży często podnosi cenę.

Zainteresowanie trzecim halvingiem wydaje się rosnąć. Dane z Google Trends wskazują, że wyszukiwanie frazy “Bitcoin halving” i “halving” wzrosło w ostatnich miesiącach.

Zobacz też: Stopy procentowe w Polsce do końca czerwca na poziomie 0,05%, uważa Goldman Sachs

Poniższy wykres pokazuje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy globalne zainteresowanie wyszukiwanym hasłem “Bitcoin halving” znacznie wzrosło, a szczyt wyszukiwań (poziom 100) osiągnięty został w połowie marca.

Jeszcze większy wzrost zainteresowania w tym tygodniu?

Chociaż tydzień jeszcze się nie zakończył, wstępne dane z Google Trends na tydzień od 5 do 11 kwietnia sugerują, że zainteresowanie terminem “Bitcoin halving” wzrośnie do nowego rocznego szczytu (linia kropkowana do poziomu 100).

Wzrost popularności tej frazy w wyszukiwaniach wydaje się być związany z konsekwentnym przekazywaniem wiadomości na temat zbliżającego się halvingu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here