Naga MarketsW oczach dyrektora generalnego firmy MicroStrategy Michaela Saylora zmienność bitcoina będzie zawsze rozczarowywać inwestorów, którzy liczą na to, że kryptowaluta ta przyniesie im szybki zysk. Amerykański przedsiębiorca stwierdził, iż osoby kierujące się tylko przesłankami spekulacyjnymi przy zakupie BTC, często nie patrzą na to aktywo pod szerszym kątem. Ludzie ci zapominają o ryzyku, jakim obarczona jest ta inwestycja.

Bitcoin i jego wahania będą sprawiać zawód

Michael Saylor z MicroStrategy twierdzi, że silna zmienność na wykresie BTC zawsze będzie rozczarowywać niektórych inwestorów. W jego opinii handlowcy, którzy podejmują decyzje w oparciu o spekulacje, mogą nie wyjść na tym dobrze.Amerykański przedsiębiorca podkreślił, iż ludzie niezwracający uwagi na aspekty technologiczne oraz krajobraz makro, będą zawodzić się wahaniami cenowymi tej kryptowaluty.

Dyrektor generalny firmy MicroStrategy przypomniał o ryzyku związanym z inwestycją w bitcoina. Zalecił on swoim słuchaczom, aby zawsze przeznaczali na ten cel tylko te środki, które są w stanie stracić.

BTC, jako inwestycja długoterminowa

Michael Saylor postrzega bitcoina, jako najbardziej rozproszoną oraz najsilniejszą markę aktywów pieniężnych na świecie. Firma, na której czele stoi od ubiegłego roku mocno gromadzi tę kryptowalutę. Dla MicroStrategy  BTC jest przede wszystkim nośnikiem wartości pokroju złota.

Amerykański przedsiębiorca przedstawia siebie, jako długoterminowego inwestora “technologicznego”. Oznacza to, iż bierze on pod uwagę wszystkie cechy, jakimi charakteryzuje się bitcoin, a zmienność tego krypto aktywa nie ma dla niego znaczenia. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here